رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۵ شهریور ۱۳۹۸

تحریمها، مانع از رسیدن کمک های بشردوستانه کشورها به سیلزدگان ایران - نمایش محتوای خبر

 

 

تحریمها، مانع از رسیدن کمک های بشردوستانه کشورها به سیلزدگان ایران

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، آقای پیوندی در بازدید از خدمات کاروان سلامت طرح نذرآب مستقر درتوزیع لوازم التحریر، بسته های معیشتی و مخازن آب در نهنبدان چاه عباس اردونی نهبندان با بیان اینکه تحریم ها نباید بر کارهای بشردوستانه تأثیر بگذارد ، گفت: به علت تحریم ها و بسته بودن حساب ارزی ، فدراسیون جهانی نمی تواند این کمک ها را برای سیل زدگان واریز کند.

وی افزود: اما همت مردم سبب شد مشکلات  سیل زدگان در کشور مرتفع شود.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور  گفت: همچنین ذخایر و انبارهای جمعیت هلال احمر که در سیل اخیرتقریبا خالی شدند هم اکنون در حال ذخیره سازی است تا در مواقع بحران برای کمک به مردم ارسال شود.

وی با اشاره به اینکه طرح نذر آب یک از پارسال در استان های درگیر با خشکسالی آغاز شد ، افزود: در این طرح در 602 روستا  50 هزار بسته معیشتی یک ماهه توزیع شد.

پیوندی با اشاره به اعزام کاروانهای سلامت به روستاها در قالب طرح نذر آب گفت: در این کاروان ها پزشکان متخصص ، عمومی و پرستاران به مردم خدمات ارائه می کنند.

وی با اشاره به اینکه طرح نذر آب در استان های درگیر با خشکسالی های 20 ساله اجرا می شود، افزود: کرمان ، هرمزگان ، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان از جمله استان هایی هستند که این طرح در انها اجرا می شود.

پیوندی با اشاره به اینکه کاروان سلامت نذر آب هم اکنون در شهرستان مرزی نهبندان مشغول ارائه خدمات است، گفت: خواسته های به حق مردم از جمله مشکلات آبرسانی و راه های ارتباطی باید توسط ارگانهای مربوطه مرتفع شود.

وی افزود: 650 بسته لوازم التحریر، 450 بسته معیشتی و 10 عدد  تانکر 3 هزار لیتری آب در روستاهای محروم شهرستان نهنبدان توزیع شد.