جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

تجهیز یک حلقه چاه برای تامین آب شرب دیهوک - نمایش محتوای خبر

 

 

تجهیز یک حلقه چاه برای تامین آب شرب دیهوک

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، مدیر طرح گفت: این حلقه چاه به عنوان رزرو حلقه چاه دیهوک تجهیز شدهتجهیز یک حلقه چاه برای تامین آب شرب دیهوک که آماده بهره برداری است.

نوفرستی افزود: محوطه سازی و نصب علائم مسیر  این حلقه چاه در حال انجام است که تا اواسط شهریور انجام می شود و به بهره برداری کامل می رسد.

وی با اشاره به اینکه 3 هزار نفر از مزایای این طرح بهره مند می شوند، افزود: تاکنون اقداماتی شامل برق رسانی، خرید لوله و تجهیزات، اجرای عملیات خط انتقال، ساخت اتاقک و تجهیز آن، احداث حوضچه ها و وصل مخزن موجود انجام شده است.

مدیر طرح با بیان اینکه برای این طرح یک میلیارد تومان اعتبار استانی و کشوری در نظر گرفته شده است افزود: تاکنون 800 میلیون تومان از این اعتبار هزینه شده و به 200 میلیون تومان دیگر نیاز است.

نوفرستی همچنین از پیشرفت 40 درصدی طرح آبرسانی به منطقه ویژه اقتصادی بیرجند خبر داد و گفت: 3 میلیارد و 500 میلیون تومان برای این طرح  اعتبار در نظر گرفته شده که یک میلیارد و 500 میلیون تومان آن تاکنون هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه طرح آبرسانی به منطقه ویژه اقتصادی بیرجند تا پایان امسال به بهره برداری می رسد، افزود: حفر یک حلقه چاه،  اجرای خط انتقال به طول 12 و نیم کیلومتر ، احداث مخزن تعادلی بین راهی و ایستگاه پمپاژ، اتصالات مربوطه و برق رسانی ازجمله اقداماتی است که تاکنون در این طرح انجام شده است.