جهش تولید | دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹

تجهیز شبکه های دامپزشکی خراسان جنوبی، علیه بیماری آنفلوآنزای پرندگان - نمایش محتوای خبر

 

 

تجهیز شبکه های دامپزشکی خراسان جنوبی، علیه بیماری آنفلوآنزای پرندگان

شبکه های دامپزشکی خراسان جنوبی، علیه بیماری آنفلوآنزای پرندگان تجهیز شدند.

به منظور آمادگی علیه بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، شبکه های دامپزشکی به اقلام فنی تجهیز شدند.

دکتر محمد علی بخشی، رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طیور دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: هرساله با فرارسیدن فصل سرما در مناطق سرد سیر جهان، مهاجرت پرندگان وحشی به استان آغاز می شود.

دکتر محمد علی بخشی افزود: دامپزشکی در این فصول با هدف جلوگیری از احتمال شیوع بیماری خطرناک و مشترک بین انسان و طیور آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان اقدامات بهداشتی و قرنطینه ای را تشدید می کند.

وی گفت: در این راستا اداره کل دامپزشکی، تجهیزات فنی به شبکه های دامپزشکی سراسر استان شامل وسایل معدوم سازی، ضد عفونی، شعله افکن، کپسول های موتور سم پاش مورد نیاز را به مراکز شهرستان ها ارسال کرده است.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طیور دامپزشکی خراسان جنوبی با بیان اینکه خطر بیماری برای جمعیت طیور صنعتی استان نیز وجود دارد، افزود: مرغداران استان باید رعایت مسائل بهداشتی قرنطینه ای را جدی بگیرند.

دکتر محمد علی بخشی اظهار کرد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای کلیه بهره‌ برداران، ارائه برنامه‌های واکسیناسیون، تشدید نظارت بر عملکرد جوجه‌ ریزی، تشدید نظارت بر عملکرد کشتارگاه‌ها و فرآوری کود مرغ قبل از انتقال و گرفتن مجوز حمل و نقل از جمله اقدامات انجام شده برای جلوگیری از این بیماری است.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی