سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

تجهیز حدود 70 هزار مسجد ، نمازخانه و خیمه نماز برای نوروز 93 - نمایش محتوای خبر

 

 

تجهیز حدود 70 هزار مسجد ، نمازخانه و خیمه نماز برای نوروز 93

حدود 70 هزار مسجد ، نمازخانه و خیمه نماز بین راهی برای اقامه نماز مسافران در نوروز 93 تجهیز شدند.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور امروز در مراسم قدردانی از فعالان عرصه نماز خراسان جنوبی با اعلام این خبر گفت: این مراکز با همکاری ستادهای اقامه نماز ، ادارات میراث فرهنگی ، شهرداری ها و هلال احمر استانها برای تسهیل اقامه نماز و رفاه مسافران آماده و تجهیز شده است.

دکتر مظفر با بیان اینکه ستاداقامه نماز کشور ، اهداف خود را در سال 94 بر مهدهای کودک ، مدارس متوسطه ، دانشگاه ها ، صدا و سیما و فضای مجازی متمرکز کرده است افزود :  سال آینده طرح مراکز آموزشی نمونه را نیز در استانها اجرا می کنیم و در این طرح مراکزی نمونه بخش نماز می شوند که تمامی مسوولان ، مدیران، معلمان و اساتید آن خود عوامل فعال برگزار کننده نماز باشند و در کنار دانش آموزان و دانشجویان نماز بخوانند .

وی با اشاره به تحقق 70 درصدی برنامه ها و طرح های ترویج نماز در سال 93 گفت: هنوز تا نقطه مطلوب اهداف که نهادینه کردن نماز برای نوجوانان و جوانان است فاصله داریم و تحقق آن نیازمند همکاری و تعامل همه دستگاه هاست.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به افزایش 30 درصدی اعتبارات در نظر گرفته شده این ستاد برای ترویج فرهنگ نماز در سال 94 در مقایسه با اعتبارات امسال افزود : این اعتبارات در سال آینده به حدود 20 میلیارد تومان می رسد و همچنین در بودجه سال 94 اداره ها و دستگاه های اجرایی نیز ردیف خاصی برای ترویج فرهنگ نماز در نظر گرفته شده است .

دکتر مظفر همچنین با برشمردن ویژگیهای نماز مورد پسند اسلام و پیامبر (ص) افزود: باید علاوه بر نماز خواندن، دیگران را نیز به نماز دعوت کنیم.

وی بر نهادینه کردن اقامه نماز اول وقت  و جماعت در مدارس، دانشگاه ها و ادارات تاکید کرد.

در این مراسم که امروز در فرهنگسرای وحدت بیرجند برگزار شد از 170 فعال نماز در 25 دستگاه و اداره کل استان شامل مدیران کل، امامان جماعت ادارات و رابطان نماز دستگاه  های خراسان جنوبی قدردانی شد.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی