رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۷ شهریور ۱۳۹۸

تجمع بزرگ عاشورائیان خراسان جنوبی درگرامیداشت حماسه نهم دی - نمایش محتوای خبر

 

 

تجمع بزرگ عاشورائیان خراسان جنوبی درگرامیداشت حماسه نهم دی

در چهارمین سالگرد حماسه تاریخی نهم دیماه، تجمع بزرگ عاشورائیان  در خراسان جنوبی برگزار شد.

در این مراسم مردم با سر دادن شعارهای "حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست"، "ما با ولایت زنده ایم تا زنده ایم رزمنده ایم" و مرگ بر ضد ولایت فقیه، انزجار خود را از فتنه گران نشان دادند و با آرمانهای انقلاب و ولایت فقیه میثاقی دوباره بستند.

حجت الاسلام حائری زاده مدرس حوزه علمیه قم در  جمع عاشورائیان بیرجند گفت: حماسه 9 دی ماه 1388 نشات گرفته از قیام مردم قم در 19 دی ماه 1356است که در آن مردم به صورت خودجوش به میدان آمدند تا ولایت مداری و دفاع ازحریم امام زمان خود را ثابت کنند.

 وی افزود:در 9 دی ماه 88 هم مردم با حضور حماسی خود فتنه گرانی را که قصد آسیب رساندن به حریم ولایت و امامت داشتند ناکام کردند.

وی گفت : در روح بلند امام خمینی (ره) چیزی جز یاد خدا وجود نداشت و اکنون هم خدایی بودن در وجود رهبر معظم انقلاب اسلامی موج می زند و توکل به خدا  و تبعیت از ولایت فقیه بود که حماسه نهم دیماه را خلق کرد.

حجت الاسلام حائری زاده با اشاره به توطئه های استکبار جهانی و تحریم های اقتصادی علیه ملت ایران گفت: به گفته امام راحل اگر دشمنان ما را تهدید به حمله نظامی کنند باید بدانند ما فرزند عاشورائیم و هیهات من الذله شعارمان است و اگر تحریم اقتصادی کنند، فرزند ماه رمضانیم و نیازی به بیگانگان نداریم.