جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

تجلیل از پژوهشگران برتر خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

تجلیل از پژوهشگران برتر خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیر کل آموزش و پرورش استان در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر خراسان تجلیل از پژوهشگران برتر خراسان جنوبیجنوبی گفت:: این افراد در عرصه‌های جشنواره پژوهشگر برتر، جشنواره معلم پژوهنده و فراخوان مولفین کتاب برتر آموزش و پرورش هستند که در دو زمینه علمی و کتب کمک آموزشی برتر شناخته شدند.
واقعی افزود: اگر بخواهیم در کشور شاهد پویایی و رونق تولید فرهنگی و علمی باشیم همه این اقدامات در سایه پژوهش دست یافتنی است.
وی با تاکید بر اینکه پژوهش را در بین دانش آموزان نهادینه کنیم افزود: کمرنگ بودن پژوهش سبب بروز آسیب‌های بسیار در جامعه شده است.
واقعی با بیا ن اینکه پژوهش هزینه نیست بلکه یک سرمایه گذاری‌هایی برای نسل‌های آینده جامعه است افزود: با بیان اینکه پژوهش کلید تحول است و باید دانش آموزانی دغدغه‌مند در امر پژوهش تربیت کنیم.
وی گفت: سال گذشته ۱۴۰ میلیون تومان برای انجام طرح‌هایی پژوهشی در آموزش و پرورش استان هزینه شده است.
مدیر کل آموز ش و پرورش استان گفت: هم اکنون ۸ طرح پژوهشی با موضوع نقش آموزش و پرورش در دفاع مقدس، واکاوی آسیب‌های اجتماعی در بین دانش آموزان، تاثیر پژوهش علمی در آموزش، راه اندازی مدرسه مجازی، جمع آوری اسناد تاریخی در بعد فرهنگی و اجتماعی آموزش و پرورش استان و مدرسه شوکتیه، طرح نیاز سنجی، طرح استفاده از ظرفیت‌های موسسات مردم نهاد و دستگاه‌های دولتی در حال اجرا است.