سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

تجلیل از صادر کنندگان نمونه استان - نمایش محتوای خبر

 

 

تجلیل از صادر کنندگان نمونه استان

alt

در مراسمی از 8 صادر کننده نمونه استان قدردانی شد.

مدیرکل دبیرخانه شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی سازمان توسعه تجارت ایران در این مراسم از خراسان جنوبی به بعنوان استانی با ظرفیت برای صادارت کالا یاد کرد .

 محمد خانی غیاثوند با اشاره به اینکه از ابتدای امسال21 میلیارد دلار کالا از کشور صادر شده است افزود:  عمده کالاهای صادراتی به چین، عراق، امارات متحده عربی، هندوستان و افغانستان بوده است .

معاون سیاسی-امنیتی و اجتماعی استاندار نیز در این مراسم توسعه اقتصادی را از سیاست های راهبردی نظام عنوان کرد و گفت: توسعه اقتصادی، علاوه بر تولید ثروت و افزایش اشتغال ، استقلال اقتصادی کشور را نیز به دنبال دارد .

گلستانی فرد  اقتصاد تک محصولی را  آسیبی جدی عنوان کرد و افزود: تولیدکنندگان برای رونق کسب و کارعلاوه بر تامین نیاز بازارهای داخلی به سلایق بازارهای خارجی نیز توجه کنند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هم کندی روند تبادلات ارزی، محدودیت های حمل و نقل و بی ثباتی مقررات تجاری را از جمله مشکلات پیش روی صادرکنندگان استان اعلام کرد.

جمیع با اشاره به همسایگی ایران و افغانستان و مناسبات خوب این دو کشور در زمینه اقتصادی و تجاری گفت : به زودی کنسولگری در استان های خراسان جنوبی و فراه افغانستان راه اندازی می شود تا روند صادرات تسهیل شود.

وی همچنین از راه اندازی شعبه بانکی در پایانه مرزی ماهیرود سربیشه در آینده نزدیک خبر داد.

احتشام رییس اتاق بازرگانی استان هم تدوین بسته حمایت از صادرات را یک ضرورت عنوان کرد و گفت: در این بسته، باید سیاست های حمایت از صادرکنندگان و راهکارهای افزایش بیش از پیش صادرات تدوین شود.

منبع: معاونت اطلاعات و برنامه ریزی مرکز خراسان جنوبی