سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

تجلیل از رزمندگان عملیات بیت المقدس - نمایش محتوای خبر

 

 

تجلیل از رزمندگان عملیات بیت المقدس

همزمان با سوم خرداد سالروز فتح غرور آفرین خرمشهر از رزمندگان عملیات بیت المقدس استان تجلیل شد.

مجنونی ، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی در این مراسم گفت: اسناد ایثارگری رزمندگان در دوران دفاع مقدس باید ثبت و ضبط شود تا مروج فرهنگ ایثار و شهادت برای نسل های آینده باشد.

مجنونی همچنین از راه اندازی فاز اول موزه 32 هکتاری دفاع مقدس استان تا دو سال دیگر خبر داد و گفت : در این موزه تمامی اسناد سال های دفاع مقدس مربوط به استان نگهداری خواهد شد و هم اکنون عملیات اجرایی آن در محل خیابان صیاد شیرازی بیرجند آغاز شده است.

وی از رزمندگان و ایثار گران استان خواست به این اداره کل در جمع آوری  اسناد دوران دفاع مقدس کمک کنند.

امروز همچنین دفتر حفظ آثار قرارگاه پدافند هوایی خاتم النبیا در شرق کشور هم راه اندازی شد.عمده فعالیت این دفتر جمع آوری اسناد و خاطرات یادگاران دفاع مقدس در پدافند هوایی است.

سردار سنایی راد ، معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم شب گذشته در مراسمی به مناسبت سالگرد آزاد سازی خرمشهر در مسجد امام حسین (ع) بیرجند با اشاره به موقعیت استراتژیک خاورمیانه در جهان و تلاش دشمن برای تضعیف ملتهای منطقه ؛ گفت: برای ناکام گذاشتن دشمن باید همان روحیات فتح خرمشهر را دوباره احیا کرد.

سردار سنایی راد در خصوص مذاکرات هسته ای هم با بیان اینکه توافقی خوب است که در آن خط قرمزها رعایت شود؛ گفت: دشمن می خواهد ما را به ذلت بکشاند اما ما با دیپلماسی عزت پیش می رویم.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گروهک داعش را ساخته و مورد حمایت آمریکا دانست و گفت: آمریکایی ها در میز مذاکره هم چشمشان به دنبال تحولات منطقه است و به دنبال ایجاد فشار در عراق و سوریه هستند.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی