جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

تجلیل از دو گروه جهادی خراسان جنوبی در سومین جشنواره ملی جهادگران - نمایش محتوای خبر

 

 

تجلیل از دو گروه جهادی خراسان جنوبی در سومین جشنواره ملی جهادگران

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، رئیس بسیج سازندگی استان گفت: در بزرگترین رویداد جهادگران کشور و تجلیل از دو گروه جهادی خراسان جنوبی در سومین جشنواره ملی جهادگرانبرگزاری اختتامیه سومین جشنواره ملی جهادگران در تهران گروههای برتر در دو بخش تخصصی و هنری با موضوع فعالیت‌های جهادی معرفی شدند.
هنری افزود: گروه جهادی امام رضا (ع) شهرستان بشرویه که جزو گروه‌های جهادی فعال استان است، در عرصه‌های اجتماعی، آموزش، هنری و فرهنگی، عمرانی، رسانه، اشتغال، بهداشت و سلامت در روستا‌های مناطق کم برخوردار شهرستان بشرویه فعالیت داشت که به سرگروهی "مهدی دومیری" به عنوان گروه جهادی برتر در این جشنواره مورد تقدیر قرار گرفت.
گروه جهادی امام رضا (ع)، هرهفته پنجشنبه و جمعه‌ها به تعداد ۳۰ نفر در روستا‌های محروم شهرستان بشرویه خدمت می کنند و یک روز در هر ماه  در زمینه ناهنجاری‌های اجتماعی و مشکلات خانوادگی به مردم روستاها، خدمات مشاوره و آموزش ارائه می دهند.
رئیس بسیج سازندگی استان افزود: در بخش تخصصی جشنواره نیز با موضوع پیشرفت و حل مسائل مناطق محروم در قالب طرح، ایده و تجربه، از گروه جهادی شهید محمد علی عبداللهی شهرستان نهبندان با ارائه ایده و تجربه در عرصه سلامت تقدیر به عمل آمد.
مهدی هنری گفت: ایده و تجربه این گروه جهادی در زمینه درمان دام‌های مسموم از گیاهان منطقه بود.
گروه جهادی شهید محمد علی عبداللهی شهرستان نهبندان از سال ۹۴ با تعداد ۴ نفر شروع به فعالیت کرد و اکنون با تعداد ۱۵ عضو در مناطق محروم شهرستان نهبندان در حال فعالیت است.