سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

تجلیل از برترین های چهارمین المپیاد رباتیک کشور در بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

تجلیل از برترین های چهارمین المپیاد رباتیک کشور در بیرجند

تیم های برتر چهارمین المپیاد رباتیک دانشجویی و دانش آموزی کشور در بیرجندمعرفی و تجلیل شدند.

در این مراسم از تیم های نخست 10 لیگ دانشجویی و دانش آموزی شرکت کننده در این المپیاد تجلیل شد.

محمد زاده دبیرعلمی چهارمین دوره المپیاد رباتیک کشور در این مراسم گفت:در لیگ ربات مسیر یاب دانش آموزی تیم آذربایجان شرقی،در لیگ ربات مسیر یاب آزاد تیم مازندران،در لیگ ربات مین یاب اتوماتیک تیم آذربایجان شرقی،در لیگ ربات عامل امدادگر تیم  تهران، در لیگ ربات نمایشی صنعتی تیم فارس، در لیگهای ربات شبیه ساز جنگ و شبیه ساز دوبعدی فوتبال تیم خراسان رضوی و در لیگ تعقیب خط پیام نوری تیم گلستان مقام نخست لیگ های این المپیاد را از آن خود کردند.

ناجی، مدیر کل دفتر ریاست دانشگاه پیام نور نیز در این مراسم گفت : این المپیاد در میان المپیادهای دیگر از جایگاه خوبی برخوردار بود و امیدورایم در پنجمین المپیاد شاهد حضور دانشجویان در سطح بین المللی باشیم .

در این مراسم همچنین رباط پرنده هوشمند عبدالاحد پاکباز از سیستان و بلوچستان با حمل دو پرچم جمهوری اسلامی ایران به صورت نمادین به پرواز درآمد.

این ربات در فیلم‌برداری و عکسبرداری هوایی، حمل اجسام و امداد رسانی و انتقال فرآورده‌های خونی، غریق نجات و حمل بسته‌های پستی کاربرد دارد.

چهاردهمین المپیاد رباتیک کشور از سوم اسفندماه به مدت 3 روز با حضور120تیم رباتیک دانشجویی و دانش آموزی در 14 لیگ در دانشگاه پیام نور بیرجند برگزار شد.

روبات مسیریاب،شبیه ساز دوبعدی،سه بعدی،شبیه ساز امداد و نجات،شبیه ساز جنگ،پرنده هوشمند،ربات تک تیر انداز و مین یاب از جمله لیگ‌های شرکت‌کننده در این المپیاد بود.