رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲ مرداد ۱۳۹۸

تبیین شخصیت آیت الله رفسنجانی، تاکید بر حفظ وحدت و تکیه بر اقتصاد مقاومتی محور سخنان ائمه جمعه استان - نمایش محتوای خبر

 

 

تبیین شخصیت آیت الله رفسنجانی، تاکید بر حفظ وحدت و تکیه بر اقتصاد مقاومتی محور سخنان ائمه جمعه استان

تبیین شخصیت آیت الله رفسنجانی، تاکید بر حفظ وحدت در مقابل تفرقه افکنی های دشمن و تکیه بر سیاست اقتصاد مقاومتی از موارد مطرح شده در خطبه های نماز جمعه شهرستانها بود.

تبیین شخصیت آیت الله رفسنجانی، تاکید بر حفظ وحدت در مقابل تفرقه افکنی های دشمن و تکیه بر سیاست اقتصاد مقاومتی از موارد مطرح شده در خطبه های نماز جمعه شهرستانها بود.

حجت الاسلام مهاجریان مقدم امام جمعه طبس با تبیین شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: علما از جایگاه ویژه ای برخور دارند به ویژه ایت الله رفسنجانی که همیشه در موقعیت های حساس نقش بسیار مهمی داشت و همین ویژگی باعث شد تا دشمنان تلاش کنند در مراسم تشییع، بذر تفرقه بپاشند که با هوشیاری مردم و حضور باشکوهشان خنثی شد.

حجت الاسلام اصفهانی امام جمعه قاین آیت الله هاشمی رفسنجانی را از ذخایر انقلاب دانست و افزود: وحدت و همراهی مردم در تشییع پیکر این مرحوم، نقشه دشمنان را نقش بر آب و حق مطلب را در خصوص ایشان ادا کرد.

وی 26 دی سالروز فرار شاه خائن از ایران را مایه عبرت برای همه آنانی دانست که وقتی صاحب پستی می شوند خود را از مردم جدا می دانند.

حجت الاسلام حسینی امام جمعه اسدیه با تقدیر از حضور پرشور مردم در مراسم تشییع و ارتحال یار دیرین انقلاب، امام و رهبری گفت: این حضور حماسی نشان از قدرشناسی مردم از زحمت کشان انقلاب دارد و نقطه امیدی برای خدمتگذاران به نظام است و وجود برخی اختلاف نظرها، امری طبیعی است.

حجت الاسلام شمس الدین امام جمعه بشرویه هم با اشاره به کارنامه درخشان آیت الله رفسنجانی در دفاع از انقلاب گفت: وی قبل انقلاب، علی رغم شکنجه، تبعیت و پیروی از ولایت و رهبری را لحظه ای فراموش نکرد و کارنامه درخشانی از خود در دوران قبل و بعد از انقلاب و دوران ریاست جمهوری شان به جا گذاشت.

حجت الاسلام والمسلمین خزایی خطیب جمعه نهبندان با اشاره به تشییع با شکوه پیکر آیت الله رفسنجانی گفت: از صدا و سيما به منظور پوشش دقيق و لحظه به لحظه این مراسم و همچنين از خانواده آيت الله هاشمي كه فرصت سوء استفاده به دشمنان و دستگاه های سخن پراکنی دنیا را ندادند قدرداني می کنیم.

حجت الاسلام شاهبیکی امام جمعه خوسف مبارزات آیت الله هاشمی علیه رژیم طاغوت را نشانه روحیه ظلم ستیزی وی دانست و افزود: در تشییع جنازه ایت الله هاشمی خناسان در صدد ایجاد اختلاف افکنی بودند که با هشیاری مردم توطئه انها خنثی شد.

حجت الاسلام سنجری خطیب جمعه سربیشه با اشاره به سابقه 59 ساله رفاقت ایت الله هاشمی با رهبر معظم انقلاب گفت: با وجود اختلافاتی که در داخل کشور وجود دارد اما حضور گسترده مردم در مراسم تشییع آیت الله هاشمی رفسنجانی اتحاد و همدلی ملت را نشان داد.

حجت الاسلام سهرابی نژاد امام جمعه موقت سرایان با تشکر از حضور مردم در مراسم ارتحال حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی بر حفظ وحدت و همدلی در برابر استکبار و آمریکای جنایتکار تاکید کرد و گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی در پستهای مسئولیتی همگام و همراه با رهبر معظم حرکت کرد و ما باید قدرشناس این بزرگان باشیم.

حجت الاسلام مرتضائی نیا امام جمعه حاجی آباد هم گفت: شکنجه های ساواک نتوانست این عالم مجاهد و نستوه را از اهداف خود باز دارد و درسی که باید از ارتحال این عالم بزرگوار گرفت اتحاد و انسجام و همدلی است.

حجت الاسلام بابایی امام جمعه فردوس بر نقش علما و روحانیان در تربیت دینی نسل آینده تاکید کرد و با اشاره به  فرا رسیدن فصل ثبت‌نام حوزه‌های علمیه از مردم خواست تا با استعدادترین فرزندان خود را برای تحصیل به حوزه‌های علمیه بفرستند و اینگونه دین فرزندان خود را حفظ و آینده آنان را تامین کنند.

حجت الاسلام کفشی امام جمعه سه قلعه گفت: بهترین درس و پیامی که ارتحال آیت اله هاشمی رفسنجانی به دوست و دشمن داد ضرورت تعمیق مودت و ارادت به رهبر معظم انقلاب و تاکید بر اساسی ترین مولفه عزت و اقتدار ملت ایران یعنی انسجام ملی است.

حجت الاسلام خزاعی امام جمعه قهستان تشییع پیکر حضرت آیت الله هاشمی را برگ زرین دیگری در تاریخ انقلاب برشمرد و تاکید کرد: در این موقعیت حساس نباید به شایعه ها توجه کرد و با تبعیت از ولایت، راه امام و شهدا را ادامه داد.

حجت الاسلام محمدی امام جمعه زهان هم گفت: آیت الله هاشمی بارها تا مرز شهادت پیش رفت و با توجه به مسئولیت های زیادش در طول انقلاب و در حساسترین مقاطع همیشه در خدمت انقلاب بود.

حجت الاسلام فرح بخش امام جمعه آرین شهر  به سالروز حکم تاریخی امام راحل در تعیین رهبر معظم انقلاب به عنوان امام جمعه تهران اشاره کرد و افزود: معظم له این حکم را که مسئولیتی بسیار سنگین بود بسیار مهم دانستند و از طرفی بهترین حکم مسئولیتی می دانستند تا از طریق سنگر نماز جمعه مسائل مهم ایران و جهان را با مردم درمیان بگذارند.

حجت الاسلام استاد خطیب جمعه ارسک معرفی ظرفیت ها و توانمندی های روستائیان و عشایر ارسک در جشنواره کشوری تهران را مثبت ارزیابی کرد و گفت: با  تکیه بر توانمندی های بومی می توان زمینه اشتغال و ماندگاری مردم را فراهم کرد.

حجت الاسلام زمانی خطیب نماز جمعه اسلامیه گفت: تکیه بر ایمان، اقتصاد مقاومتی و نیروی کار در توسعه همه جانبه کشور سه عنصر اساسی است که حفظ و افزایش عزت ملی را موجب می شود.

حجت الاسلام نوری امام جمعه شوسف  به فرار شاه در 26 دیماه سال 57 اشاره کرد و گفت: این سرنوشتی است که بدون استثنا در انتظار انسانهای ظالم در روی زمین  است.

حجت الاسلام فلسفی امام جمعه مود هم گفت: شاه در حالی ایران را ترک کرد که حتی بهترین دوستان و حامیان ابرقدرتش از پذیرفتن وی امتناع کردند و ماه ها بعد از فرارش هم از بیم خشم انقلابیون زندگی آرامی نداشت.

حجت الاسلام رجب زاده خطیب موقت جمعه عشق آباد با اشاره به 29 دی ماه روز "غزه نماد مقاومت فلسطین" گفت: مساله دفاع از مظلومان عالم و مساله مهم فلسطین از دغدغه های مهم امام راحل بود و این روز فرصتی است تا فریاد مظلومیت و حق طلبی مردم مظلوم فلسطین به گوش جهانیان برسد.

حجت الاسلام شطی امام جمعه نیمبلوک هم بر شیوه نقد منصفانه تاکید کرد و افزود: لازم است هنگام نقد هم خدمات دیده شوند هم نقاط ضعف، لذا هر کسی می خواهد از شخصی انتقاد کند نباید از انصاف خارج شود.

حجت الاسلام عرب امام جمعه آیسک هم تخریب نهادهای انقلابی را در آستانه انتخابات از ترفندهای دشمن برشمرد و افزود: دشمنان از خارج کشور به دنبال تضعیف این نهادها هستند و برخی هم در داخل همراهی می‌کنند که باید در مقابل این توطئه ها هوشیار باشیم.

حجت الاسلام عبدالهی امام جمعه اسفدن به خیانت آمریکا در برجام اشاره کرد و افزود: دشمن برخی از نهاد های انقلابی و عوامل اقتدار ملی ما را نشانه رفته و این خود ماهیت درونی آنها را به خوبی آشکار می کند.

حجت الاسلام راستگو امام جمعه درح هم پیروزی انقلاب را حاصل خون شهدا دانست و از مسئولان خواست با استفاده صحیح از منابع کشور به مردم خدمت کنند.

حجت الاسلام مدنی امام جمعه خضری دشت بیاض هم حرکت در مسیر حق، حفظ وحدت و انسجام و قدردانی از خدمات مسئولان را رمز پیروزی در مقابل دشمنان و استکبار جهانی دانست. 

حجت الاسلام احمدی امام جمعه موقت دیهوک هم آیت الله هاشمی رفسنجانی را از سرمایه های نظام و انقلاب عنوان کرد که دوران سختی را در زمان انقلاب پشت سر گذاشت.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی