جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

تبعیت از سیره حضرت محمد(ص) رمز وحدت امت اسلام - نمایش محتوای خبر

 

 

تبعیت از سیره حضرت محمد(ص) رمز وحدت امت اسلام

در سالروز مبعث نبی مکرم اسلام، اندیشمندان شیعه و اهل سنت خراسان جنوبی گرد هم جمع شدند تا برای تبیین سیره خاتم النبیین و بهره مندی بیشتر از آن در جامعه اسلامی بحث و گفتگو کنند.

در این نشست صمیمی، آیت الله سلیمانی، نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، که میهمان ویژه این برنامه بود، پیامبراکرم (ص) را منشا تمامی فضیلت های هستی دانست و گفت: ایشان در سخت ترین شرایط به رسالت رسیدند تا جامعه جاهل آن زمان را هدایت کنند و پلیدی ها را از میان ببرند.

آیت الله سلیمانی، دین اسلام را دین همگرایی و همدلی دانست و افزود: رسول اکرم (ص) مبعوث شد تا ندای مهربانی و وحدت را در جامعه گسترش دهد، اما برخی افراد به نام اسلام، خونریزی می کنند و در این شرایط وظیفه مسلمانان واقعی سخت تر می شود.

امام جمعه بیرجند نیز با بیان این که دشمنان در هر شرایطی به دنبال مکر و نیرنگ در میان مسلمانان هستند گفت: تاسی به سیره پیامبر اکرم (ص) سبب می شود وحدت میان مسلمانان بیش از پیش مستحکم تر شود و نفاق از جامعه اسلامی رخت بر بندد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر رضایی، قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند نیز معارف اسلامی و قرآنی را مایه خیر و برکت در زندگی دانست و افزود: دشمنان با ابزارهای تبلیغاتی به ویژه فضای مجازی، می خواهند، جامعه را به سمت سستی هدایت کنند اما هرگز به نتیجه نمی رسند.

مولوی فاروقی، امام جمعه اهل تسنن بیرجند نیز، گفت: شناخت صفات اخلاقی حضرت محمد(ص) و عمل به آن سبب تزکیه روح و نفس انسان ها می شود.

مولوی فاروقی ، هدف دشمنان را تفرقه میان مسلمانان دانست و افزود: دشمنان با ایجاد نفاق و اختلاف در صفوف شیعیان و اهل سنت، عزت آنان را هدف قرار داده اند که باید به این مسئله توجه کرد.

منبع : معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی