جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

تا پایان شهریور - نمایش محتوای خبر

 

 

تا پایان شهریور

تا پایان شهریور


مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی با بیان اینکه در تلاش هستیم تا پایان شهریور امسال پوشش دیجیتال در استان به میانگین کشوری برسد گفت: این رقم هم اکنون ۹۲ درصد است.
علیرضا آیینه دار در گفتگو با روابط عمومی صدا و سیمای خراسان جنوبی اظهار داشت، محرومیت در حوزه دیجیتال به این معنا است که خراسان جنوبی در حوزه دیجیتال هنوز نتوانسته به میانگین کشوری برسد و در این زمینه راه بسیاری در پیش دارد.
مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی با بیان اینکه باید این عقب افتادگی در حوزه دیجیتال را جبران کنیم، افزود: در طول 2 سال گذشته استانداری و صدا و سیمای خراسان جنوبی به منظور پیشرفت در حوزه دیجیتال هزینه های مادی و معنوی بسیاری کرده اند تا بتوانند نقاط محروم استان را به سطح میانگین کشوری برسانند.
وی با تاکید بر اینکه بحث دیجیتال به عنوان یکی از شاخص های توسعه هر استان محسوب می شود، ادامه داد: هر چه در حوزه دیجیتال عقب باشیم قطعا استان نیز در زمینه توسعه عقب می ماند.
 آیینه دار با اشاره به اینکه میانگین کشوری در حوزه دیجیتال 96.5 درصد است، گفت: در حال حاضر 92 درصد از خراسان جنوبی به شبکه دیجیتال متصل هستند و تمام نقاط شهری استان به جز شهر گزیک به شبکه دیجیتال متصل شده اند و روستاهای صعب العبور استان نیز باقی مانده اند.
مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی در ادامه بیان کرد: شهرهای سرایان، فردوس، طبس و بشرویه در غرب خراسان جنوبی به میانگین کشوری در حوزه دیجیتال رسیده‌اند اما در شرق استان در حوزه دیجیتال از میانگین کشوری عقب هستیم.
 وی با بیان اینکه تلاش می کنیم تا پایان شهریور ماه امسال به میانگین کشوری در حوزه دیجیتال برسیم، افزود: برای رسیدن به این موفقیت مسیر سختی را پیش رو داریم و باید همه فرمانداران به میدان بیایند تا این امر مهم محقق شود و امیدواریم تا پایان سال جاری بتوانیم همه روستاهای بالای 200 خانوار در استان را به طور کامل تحت پوشش شبکه دیجیتال قرار دهیم.
 آیینه دار اظهار داشت: بحث تامین زیرساخت های دیجیتال با استانداری و بحث تجهیز، تکمیل و نگهداری از آن بر عهده صدا و سیمای خراسان جنوبی است و تا زمانی که زیرساختها آماده نشود ما کاری نمیتوانیم انجام دهیم.