جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

تأکید والی فراه افغانستان بر توسعه زیرساختهای بازارچه مرزی میل 78 سربیشه - نمایش محتوای خبر

 

 

تأکید والی فراه افغانستان بر توسعه زیرساختهای بازارچه مرزی میل 78 سربیشه

alt

والی فراه افغانستان بر توسعه زیرساختهای بازارچه مرزی میل 78 سربیشه در خراسان جنوبی تأکید کرد .

والی فراه افغانستان صبح امروز در بازدید از این بازارچه با اشاره به فرصت ها و توانمندی های خراسان جنوبی گفت: اگر از این توانمندی ها و امکانات به نحو مطلوبی استفاده شود زمینه توسعه و تقویت مناسبات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استانهای خراسان جنوبی و فراه افغانستان بیش از پیش فراهم خواهد شد.                                                                        

محمد اکرم اخپلواک  همچنین  وجود پایانه مرزی ماهیرود را فرصت بی نظیری برای توسعه روابط تجاری دو استان دانست و راه اندازی شهرکهای تجاری و مسکونی، ترانزیت مشتقات غیر نفتی و توسعه امکانات و زیرساختهای این پایانه را خواستار شد.

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار نیز در این بازدید فعالیت بازارچه مرزی میل 78 را بستر و زمینه مناسبی برای توسعه روابط تجاری خراسان جنوبی با ولایت فراه افغانستان دانست و گفت:خوشبختانه این دو استان همجوار امکانات و توانمندی های خوبی برای تقویت مناسبات شان دارند که اگر به درستی شکوفا شود باعث توسعه  و پیشرفت دو منطقه خواهند شد.

گلستانی فرد ابراز امیدواری کرد با فراهم شدن امکانات و زیرساختهای بازارچه مرزی ماهیرود از جمله پایانه باری و سالن تجاری گام های محکم تری در توسعه و تحکیم روابط تجاری استانهای خراسان جنوبی و فراه افغانستان برداشته شود.