جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

تأکید سازمان بهزیستی بر تعیین متولی حوزه اجتماعی کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

تأکید سازمان بهزیستی بر تعیین متولی حوزه اجتماعی کشور

پورشبانان ، قائم مقام رئیس سازمان بهزیستی کشور بر تعیین متولی حوزه اجتماعی ایران تأکید کرد .

پورشبانان در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه دستگاه های زیادی در کشور در حوزه اجتماعی فعالیت دارند گفت : با این وجود حوزه اجتماعی در کشور متولی مشخصی ندارد .

وی با اشاره به اینکه برای تدوین برنامه ششم توسعه کشور ، کارگروه های مختلفی در حوزه مسائل اجتماعی تشکیل شده است افزود : سازمان بهزیستی در صورت صلاحدید مسئولان آمادگی دارد مسئولیت حوزه اجتماعی را به عهده بگیرد .

قائم مقام رئیس سازمان بهزیستی کشور توانمندسازی جامعه هدف این سازمان را از اولویت های بهزیستی دانست و گفت : توانمند سازی جاکعه هدف بهزیستی حاصل نمی شود مگر با توانمند سازی کارکنان که در این خصوص ، تفاهم نامه هایی با دانشگاهها منعقد شده و قرار است از تجربیات کشورهای دیگر هم استفاده شود .

پورشبانان افزود : با توجه به اینکه بررسی آسیب های اجتماعی هزینه زیادی را در بردارد سازمان بهزیستی تلاش می کند با اعزام کارشناسان و مدیران خود به کشورهایی که آسیبهای مشابه داشتند و با استفاده از تجربیات آنها ، این هزینه ها را کاهش دهد .

در پایان این مراسم عزیزی به عنوان مدیر کل جدید بهزیستی خراسان جنوبی معرفی و از خدمات اکبری مطلق مدیر کل سابق قدردانی شد .

منبع : معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی