رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

تأکید رئیس جمهور بر تشویق سرمایه گذاران خارجی برای ورود به خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

تأکید رئیس جمهور بر تشویق سرمایه گذاران خارجی برای ورود به خراسان جنوبی

رئیس جمهور بر تشویق سرمایه گذاران خارجی برای ورود به خراسان جنوبی تأکید کرد .

آقای روحانی امشب در نشست خبری در بیرجند گفت : بخش راه آهن و گردشگری خراسان جنوبی از بخش های دارای پتانسیل است که باید سرمایه گذاران خارجی ورود پیدا کنند و دولت نیز با تسهیل کردن شرایط ، سرمایه گذاران را حمایت کند .

وی افزود : برنامه ریزی می کنیم تا در مناطق محروم از جمله استان خراسان جنوبی تسهیلات بیشتری برای سرمایه گذاری فراهم کنیم .

رئیس جمهور در خصوص رونق توسعه تجارت خارجی در خراسان جنوبی  گفت : کشور افغانستان به این شکل نخواهد ماند و تحولی در آن کشور ایجاد خواهد شد که  اگر کریدور شمال به جنوب درست شود و خراسان جنوبی به آسیای مرکزی متصل شود ، کشور افغانستان فوایدی فراوانی برای توسعه خراسان جنوبی با توسعه صادرات دارد .

آقای روحانی  با بیان اینکه استان خراسان جنوبی به خاطر شرایط ویژه اقلیمی از لحاظ منابع آبی در مضیقه است ؛ افزود : دولت تلاش می کند تا دو سد فرخی و سیاهوی این استان ظرف دو سال آینده به بهربرداری برسد .

 وی گفت : در این استان باید طرح های آبخیزداری  را عملیاتی کنیم تا اگر بارشی بود از آن بهره برداری کنیم .

رئیس جمهور همچنین بر تلاش در تسریع گازرسانی به شهرستان های بدون گاز خراسان جنوبی و دوبانده کردن محورهای پر حادثه استان تأکید کرد .

آقای روحانی همچنین در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر کاهش سود بانکی در خراسان جنوبی افزود: دولت نمی تواند در سود بانکی مداخله کند و برای این استان رقمی بدهد ، تنها می توان از طریق صندوق توسعه کمک هایی به خراسان جنوبی کرد .

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی