رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

تأکید رئیس جمهور براستفاده از ظرفیتهای نخبگان و علماء در برنامه ریزی های استانی - نمایش محتوای خبر

 

 

تأکید رئیس جمهور براستفاده از ظرفیتهای نخبگان و علماء در برنامه ریزی های استانی

رئیس جمهور بر استفاده از ظرفیت های نخبگان و علماء در برنامه ریزی های استانی تأکید کرد .

آقای روحانی در جمع علماء ، نخبگان ، ایثارگران و خانواده های شاهد خراسان جنوبی گفت : علماء و نخبگان هر استان ظرفیت های استان را می دانند و باید در برنامه ریزی طرح های مختلف استان از آنان بهره مند شد .

وی از علماء و نخبگان استانها خواست پس از تصویب طرح های هر استان ، پیگیر اجرایی شدن آن باشند .

رئیس جمهور همچنین بر تشکیل نشست های متعدد استانی با حضور نخبگان ، اندیشمندان ، کارآفرینان ، دانشگاهیان و افراد صالب تجربه برای پیشرفت استان ها تأکید کرد و گفت : این افراد قدرت طراحی دارند و می توانند مشکلات را خوب تحلیل و حل وفصل کنند .

آقای روحانی افزود : علماء ، فرهیختگان ، اساتید دانشگاه و دانشجویان باید تلاش کنند فضای علمی هر استان به سمت بومی گرایی و نیازهای خود استان چرخش کند و رشته های دانشگاهی هر استان مرتبط با نیازهای همان استان باشد .

وی در بخش دیگری از سخنانش عزت و عظمت کنونی ایران اسلامی را مدیون خون شهدا و ایثارگری رزمندگان و قلم علماء دانست و گفت : حرکت کشور به سوی اوج ، با فداکاری و ایثاری همچون از خودگذشتگی شهدا و ایثارگران ممکن است .

رئیس جمهور از مسئولان خواست برای قدردانی از خانواده های شهدا و ایثارگران ، خدمات هر چه بیشتری به آنان ارائه دهند .

آقای روحانی همچنین وحدت شیعه و سنی در بین مردم خراسان جنوبی را مایه برکت استان دانست و افزود : هر چه وحدت و دوستی و همکاری بیشتر باشد برکات در جامعه بیشتر خواهد بود .

وی با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های خراسان جنوبی گفت : در نشستی که با سرمایه گذاران داشتیم ، تعدادی از سرمایه گذارانی که از اروپا در این نشست حضور داشتند برای سرمایه گذاری در خراسان جنوبی اعلام آمادگی کردند که نقطه شروعی برای توسعه استان است و باید از آن بهره برد .

رئیس جمهور بر استفاده از ظرفیتهای معدنی ، کشاورزی به ویژه گیاهان دارویی و صادارت محصولات استراتژیک استان و منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی به عنوان کریدور شمال به جنوب تأکید کرد .

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی