جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

تأکید بر گسترش روابط اقتصادی میان ولایت فراه افغانستان و خراسان جنوبی - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

تأکید بر گسترش روابط اقتصادی میان ولایت فراه افغانستان و خراسان جنوبی

تأکید بر گسترش روابط اقتصادی میان ولایت فراه افغانستان و خراسان جنوبی


استاندار خراسان جنوبی و والی فراه افغانستان بر گسترش روابط تجاری، اقتصادی و فرهنگی میان دو طرف تأکید کردند

استاندار خراسان جنوبی و والی فراه افغانستان بر گسترش روابط تجاری، اقتصادی و فرهنگی میان دو طرف تأکید کردند.

در پایان سفر سه روزه والی ولایت فراه افغانستان به خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی و والی فراه افغانستان در گفتگو با خبرنگاران بر گسترش همکاری های اقتصادی، تجاری و فرهنگی تأکید کردند.

والی ولایت فراه افغانستان گفت:  ظرفیتهای بسیار خوبی در دو استان خراسان جنوبی و فراه افغانستان وجود دارد که باید این ظرفیتها را مغتنم شمرد.

عبدالبصیر سالنگی افزود: در بازدیدی که از پایانه مرزی ماهیرود، منطقه ویژه اقتصادی بیرجند، شهرک صنعتی و دانشگاههای آزاد اسلامی و دانشگاه بیرجند داشتیم، ظرفیتهای خوبی برای بازرگانی و بخش علمی و فرهنگی مشاهده کردیم .

وی با اشاره به اینکه آمادگی برای گسترش روابط اقتصادی و فرهنگی دو طرف مهیا است گفت: باید روابط بازرگانی دو طرف افزایش یابد که در این زمینه تفاهنامه هایی امضا شد.

وی همچنین افزود: از مسئولان خراسان جنوبی می خواهیم زمینه حضور هر چه بیشتر بازرگانان ما را در خراسان جنوبی فراهم کنند.

عبدالبصیر سالنگی گفت: نیروهای انتظامی افغانی و ایرانی مثل برادرند و ما با تأمین هر چه بیشتر امنیت مرزها از ورود مواد مخدر و قاچاق انسان و همچنین تروریسم به ایران جلوگیری می کنیم.

آقای مروج الشریعه استاندار خراسان جنوبی هم گفت: باید ظرفیتهای موجود بین دو استان را مغتنم شمرد و موانع را از سر راه مراودات اقتصادی و فرهنگی برداشت.

وی افزود: از والی فراه و تجار افغانی می خواهیم که مناسبات و مراودات در زمینه های حمل و نقل، خدمات تجاری و خدمات مسافری گسترش یابد و بخش حاکمیتی افغانستان نیز همراه باشند تا هیچ گونه مانعی در مسیر مراودات تجاری پیش نیاید.

استاندار خراسان جنوبی گسترش تبادلات فرهنگی، مبادلات علمی و دانشگاهی، پذیرش دانشجو، همکاری مشترک علمی و دانشگاهی بین اساتید دانشگاههای دو طرف، توسعه فعالیت شرکتهای دانش بنیان بین دو طرف را خواستار شد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.