جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

تاکید بر گرامیداشت روز دانشجو و سالروز تشکیل شورای انقلاب فرهنگی - نمایش محتوای خبر

 

 

تاکید بر گرامیداشت روز دانشجو و سالروز تشکیل شورای انقلاب فرهنگی

گرامیداشت روز دانشجو ، سالروز تشکیل شورای انقلاب فرهنگی به عنوان مهم ترین پایه جامعه اسلامی و سکوت مرگبار سازمان حقوق بشر به جنایات آمریکا و رژیم صهیونیستی از جمله مهمترین محورهای سخنان امامان جمعه استان بود .

گرامیداشت روز دانشجو ، سالروز تشکیل شورای انقلاب فرهنگی به عنوان مهم ترین پایه جامعه اسلامی و سکوت مرگبار سازمان حقوق بشر به جنایات آمریکا و رژیم صهیونیستی از جمله مهمترین محورهای سخنان امامان جمعه استان بود .

حجت‌الاسلام مهاجریان مقدم امام جمعه طبس با تأکید بر اهمیت بزرگداشت روز اربعین حسینی گفت: اجتماع عزاداران ابا عبدا.. الحسین(ع) در روز اربعین حسینی از بی‌نظیرترین اجتماعات در دنیاست  که نشان از ارادات مسلمانان به امام حسین(ع) و یادآور فداکاری‌های ایشان و یاران باوفایش در زنده نگه داشتن اسلام است.

حجت الاسلام اصفهانی امام جمعه قاین با اشاره به رویکرد تیم مذاکره کننده هسته ای ایران در حفظ اقتدار نظام در برابر قدرت های جهانی، گفت: تیم مذاکره کننده با تکیه بر رهنمود های رهبر معظم انقلاب در برابر حق مسلم ملت ایران ایستادگی کرد و زیر بار زیاده خواهی غربی ها نرفت.

حجت الاسلام رادمرد امام جمعه موقت فردوس هم به 19 آذر، سالروز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی به فرمان امام راحل اشاره کرد و فرهنگ را مهم ترین پایه جامعه اسلامی دانست و افزود: دشمن در جنگ نرم، فرهنگ جامعه را نشانه گرفته که مردم باید هوشیار باشند.

حجت الاسلام خزاعی امام جمعه نهبندان با اشاره به روز جهانی حقوق بشر گفت: امروز آمریکا بزرگ ترین ناقض حقوق بشر است و ما امروز شاهد آن هستیم که سیاه پوستان در این کشور حق زندگی ندارند و این سیاست یک بام و دو هوای آنان سبب افزایش تنفر مردم جهان از دولتمردان آمریکایی شده است.

حجت الاسلام شمس الدین امام جمعه بشرویه با اشاره به تحریم های مختلف آمریکا و استکبار جهانی علیه کشورمان گفت: امروزه شاهد هستیم که این تحریم ها فرصتی مهم را برای دانش پژوهان فراهم کرده تا سطح علمی کشور را ارتقاء دهند.

حجت الاسلام عبدالهی امام جمعه موقت سرایان با اشاره به مذاکرات هسته ای گفت: ملت ایران با تلاشهای خود به این پیشرفتهای علمی دست یافته است و برای ادامه راه خود در مسیر انقلاب اسلامی و توسعه نه به حمایت آمریکا و نه سردمدارانش نیاز دارد.

حجت الاسلام حسینی امام جمعه اسدیه با اشاره سالروز شهادت خلبان شهید احمد کشوری، امنیت پروازی امروز ایران را مرهون خون شهدای نیروی هوایی دانست و افزود: خلبانان شهید نظیر کشوری و شیرودی و دیگر شهدا با نثار جان خود باعث شدند تا مردم کشورمان در امنیت و آرامش زندگی کنند.

حجت الاسلام مرتضايي نيا امام جمعه حاجی آباد با اشاره به سالروز تشکیل شورای عالي انقلاب فرهنگي گفت: باید برای رسیدن به مديريت فرهنگي جامعه در راستاي اسلامي شدن و مهندسي فرهنگي مطالبات رهبر معظم انقلاب را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

حجت الاسلام عرب امام جمعه موقت سربیشه هم با بیان اینکه دشمنان امرزه دست به حیله های زیادی می زنند تا بتوانند جلوی حرکت رو به رشد دانشجویان را بگیرند، گفت: که تنها راه مقابله دانشجویان با این ترفندها تحصیل،تهذیب و پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب است.

حجت الاسلام اسدی امام جمعه موقت خوسف به سکوت مرگبار سازمان حقوق بشر به جنایات آمریکا و رژیم  صهیونیستی در کشورهای مختلف اسلامی از جمله غزه ، فلسطین، عراق و افغانستان اشاره کرد و گفت: متاسفانه این سازمان امروز به نهادی برای دفاع از جنایات آمریکا و اسرائیل شده است.

حجت الاسلام مظاهری امام جمعه عشق آباد سکوت مدعیان غربی حقوق بشر در مقابل جنایات آل خلیفه وآل سعود را محکوم کرد و گفت: مسلمانان موظف اند در مقابل این سکوت جنایتکارانه فریاد روشنگرانه سردهند.

حجت الاسلام مدنی امام جمعه خضری دشت بیاض با یادآوری سالروز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت : دشمن امروز در عرصه جنگ نرم فرهنگ کشورمان را هدف قرار داده که در این عرصه مسولان حوزه های علمیه و دانشگاه ها باید بیش از گذشته هوشیار باشند.

حجت اسلام فلسفی امام جمعه مود تشکیل شورای انقلاب فرهنگی را، تبیین ظرفیت های فرهنگی در جامعه عنوان کرد و افزود: وظایف اعضای این شورا سیاست گذاری درست از ظرفیت های ملی، انقلابی و اسلامی در راستای پیشرفت نظام تلاش است.

حجت الاسلام آزاد امام جمعه موقت دیهوک ظلم ستیزی و استکبارستیزی را از ویژگیهای شاخص دانشجویان اعلام کرد و از آنان خواست تا با تلاش علمی و فرهنگی و پیروی از ولایت فقیه برای پیشرفت ایران اسلامی بیش از پیش گام بردارند .

حجت الاسلام نوری امام جمعه شوسف به 19 آذر آغاز هفته  پژوهش و فناوری اشاره کرد ، از پژوهش به عنوان لازمه پیشرفت هر جامعه یاد کرد.

حجت الاسلام مرادی امام جمعه نیمبلوک دانشجویان را چشمان بیدار و نگهبان هوشیار انقلاب در برابر هجوم فرهنگی دشمنان دانست و افزود: مسئولان باید با تلاش خود در جهت کاهش دغدغه های دانشجویان تلاش کنند.

حجت الاسلام میری امام جمعه موقت آرین شهر تاکید کرد دانشجویان باید با تفکر خلاقانه خود دروازه های علمی را یکی پس از دیگری فتح کنند و علاوه بر بعد علمی در بعد اخلاقی نیز رشد کنند.

حجت الاسلام خزاعی امام جمعه قهستان با گرامیداشت روز دانشجو، از آنان خواست با تعهد و تخصص، عزمی جهادی و به دور از حاشیه های سیاسی  در تولید علم داشته باشند.

حجت الاسلام محمدی امام جمعه زهان با اشاره به 20  آذر ماه سالروز شهادت شهید دستغیب سومین شهید محراب گفت : ایشان فردی با صلابت و دلسوز و معلمی بزرگ و معتقد به اسلام بود که در سن 24 سالگی به درجه اجتهاد رسید .

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی