جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

تاکید بر فراهم نمودن اعتماد و باور مردم به مدیران اجرایی استان - نمایش محتوای خبر

 

 

تاکید بر فراهم نمودن اعتماد و باور مردم به مدیران اجرایی استان

استاندار : مسئولان باید به نحوی عمل کنند تا اعتماد و باور مردم از دولت از بین نرود .

استاندار در شورای اداری استان با تاکید بر اینکه مسئولان باید به نحوی عمل کنند تا اعتماد و باور مردم از دولت از بین نرود گفت: با پشتیبانی مردم دولت در اهداف برنامه های خود به بهترین نحوعمل خواهد کرد.

خدمتگزار با اشاره به مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان گفت: مديران باید با بهره گیری از تمام توان و ظرفيت كاري و اداري خود براي اجرايي شدن اين مصوبات كه نقش مهمي در توسعه اقتصادي استان خواهد داشت، تلاش کنند.

وي در بخش دیگری از سخنانش استفاده از ظرفيت هاي پيش بيني شده در قانون بودجه سنواتي سال 94 را مورد تاكيد قرار داد و يادآورشد: مسئولان و مديران در دستگاه هاي اجرايي بايد با احاطه كامل بر قانون بودجه سال جاري بتوانند از ظرفيت ها و قابليت هايي كه در اين قانون براي دستگاه هاي اجرايي پيش بيني شده است به بهترين نحو استفاده كنند.

استاندار به تفویض اختیار به مدیران استانی اشاره کرد و گفت: اگر اختیارات مدیران استانی افزایش یابد تا بتوانند خودشان در استان تصمیم بگیرند پاسخگویی به مردم با سرعت بیشتری انجام شود.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان هم در این جلسه بعثت پیامبر اکرم (ص) را نقطه عطفی در تاریخ بشریت دانست و گفت: مسئولان فرهنگی استان تلاش کنند تا جشن مبعث پیامبر اکرم(ص) با شکوه هر چه تمام تر انجام گیرد چرا که دشمن در صدد است در عرصه فرهنگی به کشورمان آسیب وارد کند.

نماینده مردم شهرستانهای بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به اینکه امروز استکبار جهانی به روشهای مختلف درصدد است تا به کشورمان آسیب وارد کند افزود: با توجه به اینکه دشمن در عرصه نظامی در 8 سال دفاع مقدس نتوانست به اهداف خود دست یابد امروز در زمینه جنگ اقتصادی و فرهنگی وارد شده است.

حجت الاسلام عبادی در جایی دیگر از سخنان خود به مصوبات سفر ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: همه مدیران باید تلاش کنند تا مصوبات سفر ریاست جمهوری به سرعت وارد مرحله اجرایی شود.

قرائی رییس شوراههای اسلامی استان هم به بیان مشکلات شهرستانهای استان پرداخت.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی هم به طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح هزینه پرداختی بیمار از 38 درصد در شهرستانها به 6 درصد و در روستاهها به 3 درصد کاهش یافته است.

موهبتی از بهره مندی 8 میلیون نفر از خدمات بیمه سلامت در طرح تحول سلامت خبر داد و گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت ارجاع بیمار به خارج از بیمارستان برای تهیه دارو به 3 درصد رسیده است.

استاندار هم طرح تحول نظام سلامت را گامی موثر در بخش درمان دانست و گفت: در حوزه بهداشت و درمان اقدامات بسيار خوبي انجام شده كه اميدواريم مسئولين این وزارتخانه نسبت به تجهيز و تكميل بيمارستان هاي استان بيشتر از گذشته جديت داشته باشند.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی