جهش تولید | شنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

تاکید بر زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا - نمایش محتوای خبر

 

 

تاکید بر زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا

alt

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری در کنگره سرداران و شهدای شهرستان فردوس، فرهیختگان و ایثارگران هر شهرستان را شناسنامه اجتماعی آن شهرستان دانست و گفت : زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا از وظایف آحاد مردم است.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی،برگزاری این گونه یادواره ها را بیعت مجدد با شهدا دانست و افزود:شهیدان به معنای واقعی رنده اند و هماره نظاره گر اعمال،رفتار و کردار ما هستند.

امام جمعه موقت تهران همچنین وجود عالمان بزرگی همچون آقا شیخ مجتبی قزوینی و آیت الله فردوسی‌پور در شهرستان فردوس را نیز نشان از تدین مردم شهرستام فردوس دانست.

وی در بخش دیگری از سخنانش به شیطنت های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران بعد از پیروزی انقلاب اشاره کرد  و افزود: تا زمانی که این شیطنتها ادامه داشته باشد شعار مرگ بر آمریکا باشکوه تر از گذشته در کشورمان طنین انداز خواهد شد .

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی  آمریکایی ها را غیر قابل اعتماد  و دروغگو  دانست و افزود : اوباما  بارها گفته که در پی براندازی نظام جمهوری اسلامی است اما هرگز موفق نخواهد شد.

حجت الاسلام بابایی امام جمعه فردوس هم در این مراسم گفت: خشم انقلابی ما نسبت به بزرگ‌ترین دشمن‌مان که قصد دارد خون پاک 200 هزار شهید این مرز و بوم را پایمال کند، با شعار مرگ بر آمریکا متجلی می‌شود.

وی با اشاره به فرارسیدن 13 آبان‌ماه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، یادآور شد: اهمیت این روز به اندازه‌ای است که امام (ره) آن را انقلاب دوم و بزرگ‌تر از انقلاب اول دانستند.

 سرهنگ فلاحی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه فردوس هم  گفت: عزت، افتخار، امنیت و پیشرفت امروز ما مرهون ایثار و ازخودگذشتگی شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است و همه ما وظیفه داریم که از این ارزش‌ها و همچنین فرهنگ دفاع مقدس پاسداری کنیم و گوش یه فرمان رهبر باشیم.

در پایان دومین کنگره سرداران شهید و شهدای فردوس، نمایشگاه طریق ولایت گشایش یافت.

این نمایشگاه شامل بخشهای نظامی، عفاف و حجاب، تاریخ اسلام و بیداری اسلامی است که در آن علاوه بر بازسازی عملیات منطقه خندق، ماکت عملیات کربلای 5 نیز به نمایش گذاشته شده است.

این نمایشگاه تا 23 آبان درمحل میدان آزادگان فردوس  به روی علاقه مندان باز است.

گفتنی است شهرستان فردوس 7 سردار و 194 شهید تقدیم انقاتب اسلامی ایران کرده است.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی