جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

تاکید بر رفع مشکلات نمازخانه های بین راهی خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

تاکید بر رفع مشکلات نمازخانه های بین راهی خراسان جنوبی

رفع مشکلات مساجد و نمازخانه های بین راهی استان نیازمند کمیته ای تخصصی است

رفع مشکلات مساجد و نمازخانه های بین راهی استان نیازمند کمیته ای تخصصی است.

 آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در استان، تامین امکانات رفاهی در نمازخانه های بین راهی را خواستار شد و گفت: مسئولان باید برای رفع مشکلات این اماکن، به وظایف شان آگاه باشند و برای ارتقائ سطح کیفی نمازخانه های بین راهی استان تلاش بیشتری کنند.

وی گفت: هر مسئولی موظف است مسائل و مشکلات حوزه کاریش را رفع کند .

استاندار هم درآمدهای بنیاد مستضعفان را ظرفیتی مناسب برای رفع نیازهای زیرساختی مساجد و نمازخانه های بین راهی استان دانست و گفت: در این خصوص شخصا با آقای سعیدی کیا، رییس بنیاد مستضعفان کشور مذاکره خواهم کرد.

آقای مروج الشریعه از مدیران اداره کل اوقاف و امور خیریه هم خواست در سوق دادن واقفان برای ساخت و تامین امکانات مساجد و نمازخانه های بین راهی تلاش بیشتری کنند.

حجت الاسلام نوفرستی ، قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان هم گفت: برای نگهداری این اماکن باید از خادمین زبده و با تجربه استفاده کرد.

کمیلی، دبیر شورای اقامه نماز استان شرایط کیفی نمازخانه های بین راهی استان را مطلوب ندانست و گفت: خراسان جنوبی با وجود این که در تعداد نمازخانه های بین راهی مشکلی ندارد اما در این مکان ها امکانات مناسبی ندارد.

حجت الاسلام نوری ، رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان توجه ویژه به مسجد شکر طبس و آستان مقدس امامزادگان باقریه را خواستار شد.

شهامت مدیر کل راهداری، حمل و نقل و پایانه های استان هم با بیان این که در مسیرهای بین راهی استان 62 محل، برای اقامه نماز در نظر گرفته شده است گفت: مجتمع خدماتی-رفاهی دیگ رستم هم بزودی به این اماکن اضافه خواهد شد.

جاوید شهردار بیرجند نیز از احداث مسجد در پایانه مسافربری بیرجند در آینده نزدیک خبر داد.

 در این جلسه مصوب شد اداره کل اوقاف و امور خیریه و مرکز رسیدگی به امور مساجد وظیفه نگهداری مساجد بین راهی و اداره کل راهداری، حمل و نقل و پایانه ها وظیفه نگهداری نمازخانه های بین راهی را برعهده گیرند.

نصب تابلوهای قبله نما و پیگیری مشکلات در مساجد و نمازخانه های بین راهی هم از دیگر مصوبات این جلسه بود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی