جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

تاکید بر تهیه پایان نامه های دانشگاهی با رویکرد حل مشکلات جامعه - نمایش محتوای خبر

 

 

تاکید بر تهیه پایان نامه های دانشگاهی با رویکرد حل مشکلات جامعه

امام جمعه بیرجند گفت  : پایان نامه های دانشگاهی با رویکرد حل مشکلات جامعه تهیه شود.

حجت الاسلام رضایی در خطبه های این هفته بیرجند با اشاره به 25 آذر آغاز هفته پژوهش، افزود : هر پایان نامه دانشجویی باید منجر به حل یک مشکل در جامعه شود و در صورتی که هر دانشگاه تحقیق و پژوهشی در ابعاد مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی انجام دهد کشور به بالاترین ستون پیشرفت خواهد رسید.

وی گفت : جامعه امروز برای رسیدن به پیشرفت و تعالی نیازمند انجام پژوهش و تحقیقات است که برای تحقق آن باید به تفکر دانشجویان ، فرهنگیان و اساتید جهت داده شود و علم آنها مورد بهره برداری قرار گیرد .

امام جمعه بیرجند با اشاره به تجهیزات و امکانات مورد استفاده جوانان افزود : باید نظارت صحیح بر اعمال و رفتار جوانان صورت گیرد تا تفکر آنها خلاق شود و دانش آموزان  و دانشجویان باید به گونه ای تربیت شوند که خود به دنبال مسائل مبهم و حل آن باشند و از تولیدات علمی آماده شده تقلید نکنند.

حجت الاسلام رضایی با اشاره به اینکه براساس سیاست های کلان نظام ، زبان فارسی باید به زبان علمی دنیا تبدیل شود گفت :در این خصوص باید منابع خوب فارسی رشد داده شود و تولیدات علمی به بیشترین حد خود برسد .

وی همچنین به 26 آذرماه آغاز هفته حمل و نقل اشاره کرد و افزود: تامین زیرساخت های حمل و نقل موجب فراهم شدند امکانات و  پیشرفت و توسعه هر استانی می شود .

وی همچنین با اشاره به درگذشت پرفسور معتمدنژاد در هفته گذشته گفت: این شخصیت برای استان و کشور باعث افتخار است و باید از علم این شخصیت بزرگ بیش از پیش بهره برداری شود.

وی همچنین به شهادت آیت الله محمد مفتح اشاره کرد و افزود: آیت الله مفتح عالم بزرگواری بود که  در وحدت حوزه و دانشگاه نقش بسزایی داشت و ما نیز باید امروز برای وحدت حوزه های علمیه و دانشگاه ها تلاش کنیم .

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی