جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

تاکید بر اجرای مصوبات ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان - نمایش محتوای خبر

 

 

تاکید بر اجرای مصوبات ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان

مصوبات ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان باید اجرایی شود.

نشست ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر رضایی، قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند در این نشست با اشاره به دغدغه رهبر معظم انقلاب درباره ولنگاری فرهنگی در جامعه گفت: دشمن امروز یک جبهه بزرگی را علیه نظام تشکیل داده که باید با توجه به نگرانی های رهبر معظم انقلاب همه دستگاهها، برنامه هایشان را برای مقابله با هجمه فرهنگی دشمن تدوین کنند.

حجت الاسلام و المسلمین رضایی افزود: باید در ابتدای کار مصادیق احیای فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر شناسایی شود و این مصادیق به گونه ای باشد که پس از یک سال نتایج آنرا در جامعه ببینیم.

سردار غیاثی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان نیز گفت: باید در سیاستگذاری های فرهنگی از ظرفیت همه به ویژه مساجد، حوزه های علمیه، مدارس، دانشگاهها و سازمانهای مردم نهاد برای ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر استفاده کرد.

خدمتگزار، استاندار خراسان جنوبی نیز گفت: باید تلاش کنیم تا فریضه امر به معروف و نهی از منکر به معنای واقعی در جامعه نهادینه شود و برای موفقیت در این زمینه، بهتر است این فریضه واجب را از خودمان شروع کنیم.

در این نشست، حفظ حجاب و عفاف، رزق حلال، حفظ بیت المال، مصرف بهینه، تکریم ارباب رجوع، مقابله با پارتی بازی، رشوه خواری و اسراف از مهمترین مصادیق اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در استان برشمرده شد.

تشکیل شوراها و گروههای امر به معروف و نهی از منکر در دستگاههای دولتی و خصوصی، اصناف و مدارس، ارائه آموزشهای امر به معروف و نهی از منکر به کارکنان دولت و بخش خصوصی، مدارس، معلمان و الزام به رعایت عفاف و حجاب اسلامی در کلیه دستگاههای دولتی و خصوصی از مصوبات مهم این نشست بود.

منبع : معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی