رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲ مرداد ۱۳۹۸

تاکید ائمه جمعه بر تکریم خانواده شهدا و حفظ شان و منزلت حضرت زهرا (س) در ایام نوروز - نمایش محتوای خبر

 

 

تاکید ائمه جمعه بر تکریم خانواده شهدا و حفظ شان و منزلت حضرت زهرا (س) در ایام نوروز

تکریم خانواده شهدا و حفظ شان و منزلت حضرت زهرا (س) در دید و بازدیدهای نوروز از مهمترین سخنان ائمه جمعه استان در خظبه های نماز جمعه این هفته بود .

حجت الاسلام اصفهانی ، امام جمعه شهرستان قاین در خطبه های نماز ، راه برون رفت از مشکلات اقتصادی را اقتصاد مقاومتی دانست و گفت : اقتصاد مقاومتی ، قطع امید از بیگانگان است .

وی افزود : هریک از مردم و مسوولان باید خود را ارزیابی کنند که در تحقق شعار سال 93 چقدر به وظیفه ی خود عمل کرده اند.

حجت الاسلام مودب ، امام جمعه موقت طبس در خطبه های نماز این هفته به نامه‌ی اخیر سناتورهای آمریکا به اوباما اشاره کرد و گفت: آنها با این حرکت علاوه بر نقض قانون، خباثت و خوی صهیونیستی خود را نشان دادند.

حجت الاسلام خزاعی امام جمعه نهبندان با اشاره به سفرهای نوروزی از مردم و مسوولان خواست: از مسافران نوروزی به نحو شایسته ای استقبال کنند تا خاطره ی خوشی از این شهرستان در ذهن گردشگران و مسافران نوروزی ثبت شود.

حجت الاسلام حسینی، امام جمعه اسدیه پاسداری از خون شهدا و عمل به وصیت نامه ی شهدا را وظیفه همگان دانست و گفت: حفظ استقلال، عمل به واجبات و عفاف وحجاب وجه مشترک وصیت نامه شهداست.

حجت الاسلام شاه بیکی، امام جمعه خوسف گفت: دشمنان از ترویج اسلام در دنیا هراس دارند به همین دلیل هر روز به بهانه ها و ترفند های مختلف موج اسلام ستیزی در دنیا ایجاد میکنند لذا مسلمانان باید هوشیار باشند.

حجت الاسلام کامجو امام جمعه موقت فردوس گفت: عبور خودروهای سنگین از مسیر باغشهر اسلامیه، مخل آرامش مردم این شهر شده لذا از مسئولان میخواهیم هر چه زودتر در این زمینه چاره اندیشی کنند.

حجت الاسلام مرتضایی نیا امام جمعه حاجی آباد خون شهدا را ضامن بقای کشور دانست و گفت: زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا و عمل به وصایای آنها و همچنین تکریم خانواده شهیدان از وظایف آحاد جامعه است.

 حجت الاسلام سنجری امام جمعه سربیشه شهدا و خانواده آنها را الگوی مقاومت توصیف کرد و گفت :همواره باید یاد شهدا را در اذهان زنده نگه داشت زیرا آنان به خاطر استقلال  کشور، شرف و آزادگی جان خود را از دست دادند.

حجت الاسلام نجمی پور امام جمعه سرایان ، توافق خوب در مذاکرات هسته ای را مطلوب همه مردم ایران دانست و افزود: در توافقات باید عزت و اقتدار ایران اسلامی حفظ شود.

حجت الاسلام شمس الدین خطیب جمعه بشرویه با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س) از مردم خواست با توجه به تقارن ایام فاطمیه و عید نوروز ضمن حفظ شان این بانوی بزرگوار ، راه و روش آن حضرت را نیز سرلوحه کار خود قرار دهند.

حجه الاسلام مظاهری امام جمعه عشق آباد گفت: سازمان ملل و مجامع جهانی دست نشانده های آمریکا هستند که به نفع استکبار وارد عمل می شوند ،نمونه بارز آن را درجنگ تحمیلی و کشتار هزاران بی گناه توسط رژیم بعث عراق دیدیم.

حجه الاسلام ایزدی امام جمعه دیهوک به مذاکرات هسته ای 5+1 اشاره کرد و افزود:  دشمنان همیشه به فکر منافع خود هستند و مردم و مسئولان ایران، انرژی صلح آمیز هسته ای را حق مسلم خود میدانند.

حجت الاسلام فلسفی امام جمعه مود شهدا را مظهر فضائل انسانی و بهترین الگو برای آحاد جامعه دانست و گفت: شهدا بدون هیچ چشم داشتی برای دفاع از کشور و آرمانهای اسلام و انقلاب جان خود را فدا کردند و اینک وظیفه ماست که راه آنها را ادامه دهیم.

حجت الاسلام حسنی امام جمعه موقت قهستان گفت: انفاق در راه خدا آثار مفیدی برای  شخص و جامعه دارد و باعث نزول رحمت پروردگار می شود که نمونه های آن در احادیث و روایات بیان شده است.

حجت الاسلام فرح بخش، امام جمعه آرین شهر گفت: امام راحل برای حمایت و تکریم  خانواده های شهدا  دستور تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران را صادر کردند، زیرا شهدا  با نثار جان خود امنیت و آرامش را به ما هدیه کردند.

حجه الاسلام صانعی امام جمعه درح در خطبه های نماز گفت: بازماندگان از غافله پر نور شهادت، باید با پیروی از ولی فقیه زمان ، کشتی انقلاب را به پیش ببرند و با تمام وجود در مقابل زیاده خواهی های استکبار بایستند.

حجت الاسلام مرادی امام جمعه نیمبلوک با تاکید بر اهمیت موضوع اقتصاد مقاومتی در این برهه حساس گفت: لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی بهره گیری از ظرفیت ها و توجه بیشتر به تولیدات داخلی است.

حجت الاسلام مدنی امام جمعه خضری دشت بیاض در مورد تاکیدات مقام معظم رهبری درباره محیط زیست گفت: دستگاه قضایی باید با متجاوزان به اراضی ملی برخورد قاطع کند.

و حجت الاسلام موسوی امام جمعه موقت آیسک، سربلندی اسلام و مسلمین، عزت و اقتدار ایران اسلامی را  از برکات خون شهدا و روحیه شهادت طلبی ملت ایران عنوان کرد.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی