رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۸

تاکید ائمه جمعه استان بر حفظ وحدت و اتحاد میان مسلمانان - نمایش محتوای خبر

 

 

تاکید ائمه جمعه استان بر حفظ وحدت و اتحاد میان مسلمانان

ائمه جمعه استان امروز در خطبه های نماز جمعه بر حفظ وحدت و اتحاد میان مسلمانان تاکید کردند و نمایش قدرت نظامی کشورمان در رزمایش بزرگ محمد رسول ا... را پیام صلح و دوستی برای دوستان ایران اسلامی و نشان دادن برق شمشیر اسلام به دشمنان اسلام و انقلاب دانستند

حجت الاسلام مهاجريان مقدم امام جمعه طبس در خطبه های نماز با اشاره به سالروز اجرای توطئه استعماری کشف حجاب از سوی رضا خان گفت: استکبار جهانی امروز هم بوسیله ماهواره به داخل خانه ها نفوذ کرده لذا خانواده ها باید هوشیار تر از گذشته با  تهاجم فرهنگی دشمن که حذف حجاب است مبارزه کنند.

حجت الاسلام اصفهانی ، امام جمعه قاین ، در خطبه های نماز این هفته با اشاره به آغاز هفته وحدت گفت: اتحاد بین مسلمانان عزت و افتخار را نصیبشان می کند .

حجت الاسلام اصفهانی با اشاره به شهادت سردار تقوی در سامرا،  گفت:با اتحاد و همدلی مردم سوریه و عراق و کمک های ایران بزودی شاهد شکست و نابودی گروهکهای تروریستی – تکفیری در این کشورها خواهیم بود.

حجت الاسلام خزایی، امام جمعه نهبندان با اشاره به سفر رئیس جمهور و هیات دولت به خراسان جنوبی، خواستار گازرسانی به این شهرستان شد و گفت: گازرسانی به نهبندان از مطالبات اصلی و جدی مردم است و امیدواریم باتوجه به انجام مطالعات این طرح هرچه سریعتر شاهد روشن شدن مشعل گاز در این شهرستان باشیم.

حجت الاسلام شاه بیکی امام جمعه خوسف با اشاره به برگزاری رزمایش بزرگ محمد رسول ا... گفت: این رزمایش نشانه اقتدار، قدرت ، عظمت و قابلیت بالای دفاعی ایران اسلامی و جواب کسانی است که از گزینه های روی میز حرف می زنند.

حجت الاسلام کامجو ، امام جمعه موقت فردوس هم با اشاره به برگزاری رزمایش بزرگ محمد رسول ا... گفت: ایران اسلامی قدرت اول منطقه است و هدف از برگزاری اینگونه رزمایش ها رساندن پیام صلح به جهان و همچنین نشان دادن قدرت نظامی ایران به تمام مستکبران است.

حجه الاسلام مرتضايي نيا ، امام جمعه حاجی آباد با اشاره به سالروز اجرای توطئه استعماری کشف حجاب يكي از ابزارهای جنگ نرم دشمن را ترویج بي حجابي و بدحجابي در جامعه  دانست و افزود: بانوان این شهرستان با الگو گیری از حضرت فاطمه زهرا(س) حجاب کامل دارند و این افتخار بزرگيست.

حجت الاسلام سنجری ، امام جمعه سربیشه ، با اشاره به آغاز هفته وحدت گفت: نا امیدی کفار و منافقان، پیشرفت جامعه اسلامی از آثار و برکات وحدت میان مسلمانان است.

حجت الاسلام سنجری همچنین درخصوص رزمایش  بزرگ محمد رسول ا.. گفت: پیام این رزمایش برای دوستان ما پیام صلح و دوستی و برای دشمنان نشان دادن برق شمشیر اسلام است.

حجت الاسلام نجمی پور امام جمعه سرایان، با اشاره به آغاز هفته وحدت گفت: هفته وحدت ابتکار و يادگار ارزشمند امام راحل و فرصتی است برای اتحاد بیشتر مسلمانان و اینکه مسمانان مانع توطئه های دشمنان در جهت خدشه دار کردن اسلام و انقلاب شوند.

حجت الاسلام شمس الدين، امام جمعه بشرویه نیز با تبريك فرارسيدن ميلاد پيامبر اكرم(ص) و آغاز هفته وحدت گفت: امروزه دشمنان مي كوشند از هر طريقي به اسلام ضربه بزنند، لذا بايد با اتحاد خود به دشمنان نشان دهیم توطئه هایشان کاری از پیش نمی برد.

حجت الاسلام بنی اسدی امام جمعه موقت اسدیه، با تبریک فرا رسیدن سالروز ولادت پیامبر اکرم (ص) و هفته وحدت گفت: در شهرستان درمیان وحدتی مثال زدنی میان اهل تشیع و تسنن وجود دارد که مصداق این وحدت را می توان در اجتماعات مشترک میان آنها در این شهرستان مشاهده کرد.

حجت الاسلام محمدی، امام جمعه زهان به سالروز اجرای توطئه کشف حجاب اشاره کرد و گفت: رضا خان در صدد جایگزینی تفکر غرب در جامعه بود .

حجت الاسلام مظاهری امام جمعه عشق آباد، با اشاره به شیوه های تبلیغی جدید دشمن گفت:بیشترین آسیب شبکه های ماهواره ای متوجه خانواده ها است.

حجت الاسلام ایزدی امام جمعه دیهوک ، با اشاره به افزایش تحریمها و فشارهای امریکا و غرب علیه ملت ایران گفت :با این تحریم ها مردم ایران اسلامی هرگز دست از اسلام ، ارمانهای شهدا و ولایت  بر نخواهند داشت.

حجت الاسلام فلسفی امام جمعه مود مهمترین مساله مسلمانان در شرایط کنونی را خروج از فتنه ها و حفظ اتحاد و وحدت دانست و گفت: دشمنان اسلام فهمیده اند که موثرترین راه نفوذ در کشورهای اسلامی  شکستن زنحیره ی وحدت و یکپارچگی مردم است.

حجت الاسلام خزاعی امام جمعه قهستان با تبریک سالروز میلاد نبی مکرم اسلام ، بر وحدت بیش از پیش بین مذاهب اسلام تاکید کرد و وحدت میان شیعه و سنی در استان خراسان جنوبی را مثال زدنی دانست.

حجت الاسلام نوری خطیب نماز جمعه شوسف، با اشاره به ابلاغ نامه ی تاریخی حضرت امام ( ره ) به گورباچف گفت: رهبر سابق شوروی پیش بینی آینده ی امام را زمانی جدی گرفت که آوار خرابه های شوروی را مشاهده کرد.

حجت الاسلام فرح بخش امام جمعه آرین شهر، به رزمایش محمد رسول ا..  اشاره کرد و گفت: نیروی ایمان و ولایت فقیه و در کنار آن نیروی نظامی ، کشورمان را به کشوری نیرومند تبدیل کرده است و برگزاری این رزمایش برای دوستان ما پیام صلح و دوستی دارد.

 حجت الاسلام صانعی امام جمعه درح با بیان اینکه پیام دین اسلام برای مسلمانان، حفظ وحدت است؛ گفت: اگر فردی در هر منصب و مقامی ، شعار افتراق واختلاف سر دهد، آن زبان، زبان آمریکا و انگلیس است و آن اسلام، اسلام آمریکایی است.

حجت الاسلام مدنی ، امام جمعه خضری دشت بیاض در خطبه های نماز با اشاره به اینکه نماز باید در تمام ابعاد زندگی احیا شود و پیشرفت در هر کاری به این اصل بستگی دارد گفت: توجه به این مهم جامعه را به سوی سعادت و کمال رهنمون خواهد کرد.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی