رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ مرداد ۱۳۹۸

تاکید ائمه جمعه استان بر تحقق اقتصاد مقاومتی - نمایش محتوای خبر

 

 

تاکید ائمه جمعه استان بر تحقق اقتصاد مقاومتی

ائمه ی جمعه استان، بر تحقق اقتصاد مقاومتی ، شناسایی منابع و ظرفیت های بخش های مختلف برای جذب سرمایه گذار با هدف مقابله با تحریم ها تاکید کردند .

حجت الاسلام مهاجریان مقدم، امام جمعه طبس در خطبه های نماز جمعه با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص این که اگر تحریم ها جدی شود ما نیز آنها را تحریم خواهیم کرد، گفت: کشور ما در نقطه ای استراتژیک با ذخایر عظیم نفت و گاز قرار گرفته است که می توانیم از این اهرم حداکثر استفاده را کرد.

حجت الاسلام رادمرد،امام جمعه موقت فردوس نیز به سخنان مقام معظم رهبری در جمع مردم تبریز اشاره کرد و گفت: موضوع هسته ای ایران و تحریم ها صرفاً بهانه است و هدف اصلی دشمن ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران است که همه دلسوزان باید با تولید و مصرف کالای ایرانی سبب شکوفایی اقتصادی شوند.

حجت الاسلام خزاعی، خطیب نماز جمعه نهبندان هم راهکار خروج از اتکا به ذخایر نفتی را تبدیل سرمایه های کشور به علم عنوان کرد و گفت: باید با شناسایی منابع و ظرفیت های بخش های مختلف برای جذب سرمایه گذار و رونق اقتصادی تلاش کرد.

حجت الاسلام اصفهانی امام جمعه قاین با تاکید بر ترویج فرهنگ اسلام ناب در جامعه گفت: مسئولان، روحانیان، فرهنگیان باید فعالیت های فرهنگی را هماهنگ با فرهنگ اسلامی انجام دهند تا از رسوخ هر گونه رنگ و بوی فرهنگ غربی به جامعه جلوگیری شود.

حجت الاسلام حسینی خطیب جمعه اسدیه با بیان اینکه اقتدار موشکی ایران امروزه به یک کابوس برای دشمنان تبدیل‌ شده است، گفت: دشمنان می‌خواهند قدرت موشکی ایران را به سر میز مذاکره بکشانند اما با پاسخ کوبنده تیم مذاکره‌کننده روبه‌رو می‌شوند.

حجت الاسلام نجمی پور امام جمعه سرایان گفت: جبهه استکبار با اصل انقلاب مخالف است و مذاکرات هسته ای یک بازی سیاسی از سوی غرب است اما باید بدانند ما هرگز از ارزشهایمان دست نخواهیم کشید.

حجت الاسلام حدادیان، امام جمعه موقت بشرویه نیز گفت: دشمنان در عصر کنونی از راه های گوناگون سعی بر ضربه زدن به نظام و انقلاب دارند که حضور مردم در صحنه های مختلف آنان را تاکنون ناکام گذاشته است.

حجت الاسلام عرب خطیب جمعه موقت سربیشه مشکلات اقتصادی به وجود آمده را ناشی از تحریم های مداوم دشمن، وابسته بودن اقتصاد به نفت و دولتی بودن آن دانست و گفت: افزایش تولیدات داخلی از پایه های اقتصاد مقاومتیست.

حجت الاسلام اسدی، امام جمعه موقت خوسف با گرامیداشت سالروز میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار افزود: همه بانوان به ویژه پرستاران، باید تمام ابعاد زندگی این بانوی بزرگوار را در زندگی فردی و اجتماعی خود الگو قرار دهند.

حجت الاسلام علیپور امام جمعه موقت حاجی آباد با اشاره به 3 اسفندماه سالروز هتک حرمت به حرمین عسکریین گفت: برخی گروههای تندرو و افراطی که بویی از اسلام ناب نبرده اند با هتک حرمت به مقدسات اسلام به مکتب حیات بخش اسلام ضربه می زنند.

حجت الاسلام  مدنی، امام جمعه خضری دشت بیاض با قدردانی از عملکرد قوه قضاییه در مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: دولت و قوه قضاییه باید با مفاسد اقتصادی، قاطعانه برخورد کنند.

حجت الاسلام فلسفی، امام جمعه مود با تبریک سالروز ولادت عقیله ی بنی هاشم حضرت زینب (س) گفت: تمام زندگی آن بانوی بزرگوار درس است و بانوان جامعه اسلامی باید آن حضرت را سرمشق و الگوی خود در تمامی ابعاد زندگی قرار دهند.

حجت الاسلام میری، امام جمعه موقت آرین شهر به سالروز انتشار حکم تحریم تنباکو توسط آیت ا... شیرازی اشاره و گفت: کشورهای استعمارگر و در راس آنها، انگلیس، قصد ضربه زدن به کشور و اسلام را داشتند که با هوشیاری  آیت ا... شیرازی و همکاری مردم این فتنه دشمنان خنثی شد.

حجت الاسلام خزایی، خطیب موقت نماز جمعه شهر شوسف هم گفت: اين فتوا دشمنان را مرعوب كرد و در حقیقت با این اقدام آیت الله شیرازی؛ باردیگر مرجعیت دینی نقش باارزش خود را در جامعه اسلامی نشان دادند.

حجت الاسلام علیزاده، امام جمعه موقت نیمبلوک تحقق اقتصاد مقاومتی را نیازمند مشارکت مردم و بخش خصوصی دانست و گفت: با تحقق اقتصاد مقاومتی و تولید کالاهای با کیفیت، تحریم دشمن بی اثر می شود.

حجت الاسلام صانعی، امام جمعه درح نیز گفت: عمل به اقتصاد مقاومتی، در آینده ملت ایران را نه تنها به یک قدرت برتر منطقه ای بلکه به یک قدرت جهانی تبدیل خواهد کرد.

حجت الاسلام عرب، امام جمعه آیسک هم با بیان اینکه جواب تحریم را باید با تحریم داد، افزود: کشور ما منابع عظیم گازی دارد که می تواند با تصویب مجلس و دولت، از صادرات گاز به اروپا خودداری کند. 

حجت الاسلام امینی، امام جمعه موقت زهان، یکی از مشکلات امروز جهان اسلام را گروههای تکفیری دانست و گفت: اروپا و آمریکا سالهاست برای مبارزه با اسلام ناب از گروهای تروریستی همچون طالبان و داعش در کشورهای اسلامی حمایت می کنند.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی