جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

تأکید امام جمعه موقت بیرجند بر وحدت همیشگی مسلمانان در برابر دشمنان - نمایش محتوای خبر

 

 

تأکید امام جمعه موقت بیرجند بر وحدت همیشگی مسلمانان در برابر دشمنان

حجت الاسلام دلدار ، امام جمعه موقت بیرجند بر وحدت همیشگی مسلمانان در برابر دشمنان اسلام تأکید کرد .

حجت الاسلام دلدار ، امام جمعه موقت بیرجند بر وحدت همیشگی مسلمانان در برابر دشمنان اسلام تأکید کرد .

حجت الاسلام دلدار در خطبه های این هفته بیرجند با بیان اینکه وحدت یک امر مصلحتی که گه گاه حرفی از آن به میان بیاوریم نیست ، گفت : همه باید بدانیم که وظیفه ما شیعه کردن اهل تسنن یا سنی کردن شیعیان نیست بلکه وظیفه ما ارائه صحیح معارف قرآن و الگوی تمام و کمال یک مسلمان واقعیست.

وی افزود : مسائل اختلافی بین فرق و مذاهب اسلامی نباید دستمایه مجادله توده های مردم قرار بگیرد بلکه اگر در مسئله ای نیاز به تبیین باشد این کار باید در یک فضای علمی و منطقی در مدار محبت و با هدف فهم حقیقت صورت بگیرد.

امام جمعه موقت بیرجند همچنین با تأکید بر تعمیق وحدت گفت: همه ما باید تمام فریادهایمان را بر سر دشمنان کینه توزی بزنیم که می خواهند سرمایه های مادی و انسانی جوامع اسلامی را نابود کنند و یا به یغما ببرند.

حجت الاسلام دلدار همچنین با اشاره به روایتی از امام صادق (ع) افزود : برای ما پیروان مذهب جعفری ، کافی نیست که به جایگاه علمی امام صادق (ع) افتخار کنیم بلکه انتساب ما به ایشان برای ما مسئولیت آور است و باید طوری عمل کنیم که حق انتساب مان به امام صادق (ع) را بطور کامل ادا کنیم.

امام جمعه موقت بیرجند همچنین با تسلیت درگذشت آیت الله انصاری شیرازی در هفته گذشته ، از خداوند متعال برای ایشان علو درجات مسئلت کرد.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی