سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

تاکید امام جمعه بیرجند برتبیین سیره و روش زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) - نمایش محتوای خبر

 

 

تاکید امام جمعه بیرجند برتبیین سیره و روش زندگی حضرت فاطمه زهرا (س)

حجت الاسلام و المسلمین رضایی قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند در خطبه های نماز با اشاره به فرارسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) سیره و روش زندگی آن بانوی بزرگوار را الگویی مناسب برای مردم دانست و گفت : مبلغان و روحانیان باید در این ایام، سبک ،سیره و روش زندگی حضرت فاطمه (س) را برای مردم تبیین کنند .

وی با بیان اینکه امسال سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) با روز طبیعت همزمان شده است از مردم خواست حرمت ایام فاطمیه حفظ و رعایت شود .

خطیب جمعه بیرجند در بخش دیگری از سخنانش به 12 فروردین روز جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت : پیروزی انقلاب اسلامی با نثار خون شهدا ی زیادی حاصل شده است و حفاظت و حراست از این نظام الهی و اسلامی وظیفه همگان است .

قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر اینکه همه باید برای پیشرفت نظام اسلامی تلاش کنند گفت : باید قدر این نظام و انقلاب ،ولایت فقیه ،اسلام و مسئولان خدمتگزار را بدانیم و برای پیشرفت کشور بیش از گذشته تلاش کنیم .

حجت الاسلام والمسلمین رضایی انفاق را یکی از سنتهای حسنه عنوان کرد و گفت :مردم باید با الگوگیری از اهل بیت (ع) در انفاق به نیازمندان پیشقدم باشند .

امام جمعه بیرجند 14 فروردین ماه روز جهانی کتاب کودک را نیز گرامی داشت و گفت: والدین باید فرزندانشان را هر چه بیشتر با کتاب آشنا کنند تا روح و روان آنها با فکر و اندیشه عجین شود.