سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

تاکید استاندار بر کنترل مراکز درمانی اعتیاد - نمایش محتوای خبر

 

 

تاکید استاندار بر کنترل مراکز درمانی اعتیاد

مراکز درمانی اعتیاد باید آنلاین کنترل شوند

نباید مراکز درمانی خود به یک منبع توزیع و رد و بدل مواد مخدر و نشر متادون در بین معتادان تبدیل شود.

پرویزی، استاندار خراسان در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گفت: نظارت مستمر بر مراکز درمانی یک کار وقت گیر و هزینه بر است که باید از ابتدای تولید متادون تا انتهایی که به یک بیمار داده می شود کنترل صورت گیرد.  

استاندار همچنین به تعیین تکلیف هر چه سریع تر پارکینگ وسایط مصادره شده اشاره کرد و افزود: در این پارکینگ 700 خودرو وجود دارد که باید توسط مراجع قضایی هرچه سریع تر رسیدگی شود.  

پرویزی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در 2 ماه گذشته از محل فروش سوخت 7 هزار و 500 خانوار مرز نشین 4 میلیارد تومان درآمد داشتیم که این کمک به مرزنشینان است .

زندی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان نیز به هزینه های درمانی کودکان معتاد اشاره کرد و افزود: هزینه تمام شده 3 میلیون تومانی درمان کودکان معتاد، نیازمند حمایت بیشتر بیمه سلامت است.  

فرماندار نهبندان هم گفت: نهبندان به علت همجواری با کشور افغانستان و سیستان و بلوچستان نیازمند افزایش بودجه های فرهنگی است.  

نظافت گفت: باید از اعتبارات و بودجه های استانی برای راه اندازی فرستنده های تلویزیونی دیجیتال جدید و افزایش پوشش این شبکه ها هزینه شود .

وی افزود: یکی از راه های جلوگیری و پیشگیری و مقابله با اعتیاد سوق دادن جوانان و مردم به شبکه های تلویزیونی داخلی است.

استاندار در پاسخ به سخنان فرماندار نهبندان گفت: بررسی های لازم برای پوشش دیجیتال در استان طبق درخواست صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی صورت گرفته و تا یکی دو هفته آینده با تامین بخشی از بودجه مورد نظر، شاهد افزایش پوشش شبکه های تلویزیونی دیجیتال و بهره مندی مردم از این شبکه ها خواهیم بود .

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند هم از وجود 80 مرکز درمانی اعتیاد در استان خبر داد که 10 هزار معتاد در آنها در حال درمانند .

به گفته دهقانی در یک سال گذشته 387 بازدید از این مرکز انجام شده که حاصل این بازدیدها تعطیلی 3 مرکز در طبس، درمیان و قاین و اخطار به 7 مرکز به علت تخطی از قوانین بوده است .

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی