جهش تولید | شنبه، ۹ فروردین ۱۳۹۹

تاکید استاندار بر توجه ویژه مدارس شبانه روزی استان - نمایش محتوای خبر

 

 

تاکید استاندار بر توجه ویژه مدارس شبانه روزی استان

استاندار : توجه ویژه مدارس شبانه روزی در خراسان جنوبی باید بیش از پیش موردتوجه قرار گیرد

استاندار : توجه ویژه مدارس شبانه روزی در خراسان جنوبی باید بیش از پیش موردتوجه قرار گیرد

استاندار در دیدار با معاون متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان خراسان جنوبی از حیث کسب رتبه های برتبر کنکور در وضعیت بسیار خوبی قرار دارند که این مهم وظیفه متولیان را دوچندان میکند.

خدمتگزار با اشاره به اینکه برای موفقیت بیشتر آموزش و پرورش سایر ارگانها و دستگاه های اجرایی باید این نهاد مهم و آموزشی را یاری کنند ؛ گفت: در مدارس شبانه روزی باید فضایی فراهم شود تا دانش آموزان بتوانند با کمترین دغدغه و با امید به آینده و با آرامش خاطر کسب علم و دانش کنند.

وی شناسایی نیازهای آموزشی به صورت کارشناسی شده و تلاش برای رفع این نیازها را یک اولویت دانست و گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی مردم اتسان باید به مدارس شبانه روزی توجه ویژه شود.

زرافشان معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش هم در این دیدار تمرکززدایی و ارتقای سطح آموزشی استانها را از اولویت های مهم وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: اجرای طرح جامعه یاوری یکی از مهمترین طرح های موجود برای ارتقای سطح مشارکت مردمی در امور آموزشی است.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش همچنین در گردهمایی مدیران مدارس خراسان جنوبی با اشاره به اجرای طرح تعالی مدیریت مدارس گفت: این طرح با هدف بررسی عوامل موثر در یادگیری در 92 مدرسه خراسان جنوبی اجرا می‌شود.

زر افشان با اشاره به اینکه انجمن های اولیاء و مربیان نقش مهمی در تحقق اهداف این طرح دارند؛ گفت: والدین باید مشارکت بیشتری در تعلیم و تربیت دانش آموزان داشته باشند.

وی همچنین افزود: واگذاری امور به مردم باعث ایجاد تعلق و افزایش اعتماد آنها می شود و در نتیجه روند توسعه در این زمینه سرعت می گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز در این گردهمایی گفت :  با وجود محدوديت هايي كه در خراسان جنوبی وجود دارد امسال 44 نفر از دانش آموزان اين استان در كنكور سراسري حائز رتبه هاي زير 100 شدند.

لامعی ماندگار نبودن نیروهای فرهنگی در مناطق مرزی، کاهش 10 درصدی نیروهای حق‌‌التدریس در استان از  مهمترین مشکلات آموزش و پرورش استان عنوان کرد.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی