سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

تاکید استاندار بر توجه بیشتر به مرزنشینان - نمایش محتوای خبر

 

 

تاکید استاندار بر توجه بیشتر به مرزنشینان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، معتمدیان در جمع مردم بخش درح سربیشه، این بخش را مهمترین تاکید استاندار بر توجه بیشتر به مرزنشیانمنطقه مرزی استان دانست و گفت: بخش درح با داشتن موقعیت جغرافیایی بسیار مهم و وجود بازارچه مرزی ماهیرود تنها معبر رسمی تجارت خارجی استان است که باید مورد توجه قرار گیرد و استخدام نیرو در این بازارچه باید با اولویت مردم بومی باشد.
وی با بیان اینکه متاسفانه خراسان جنوبی سومین استان از نظر کم ترین درآمد مردمی در کشور است اظهار امیدواری کرد با برنامه ریزی بتوانیم باعث افزایش درآمد خانوده ها شویم.
استاندار همچنین به عملیات 37 پروژه آبرسانی در استان اشاره کرد و گفت: امیدواریم با تکمیل این پروژه ها 500 روستای استان از نعمت آب شرب سالم برخوردار شوند.
معتمدیان با اشاره به بهره مندی 100 درصدی تمام شهرهای استان از گاز طبیعی افزود: تا پایان سال 83 درصد و تا پایان هفته دولت سال آینده تمامی روستاهای بالای 20 خانوار استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.
وی همچنین در جمع مردم روستای لانو با قدردانی از تلاش مرزنشینان در ایجاد امنیت در منطقه گفت : عواید فروش سوخت به مرزنشینان به خانوارهایی که در شعاع ۲۵ کیلومتری مرز قرار دارند تعلق می گیرد که در تلاشیم این برخورداری را تا شعاع ۵۰ کیلومتر افزایش دهیم.
استاندار همچنین 100 واحد را به سهمیهء مسکن محرومان این بخش اضافه کرد و قول تامین اب شیرین کن را برای 4 روستا داد.
کمک 1 میلیارد تومانی استاندار برای تجهیز و آماده سازی زیر ساخت های شهری درح، احداث مدرسه 6 کلاسه  و سالن ورزشی در درح ، سالن چند منظوره در لانو ، راه اندازی مجتمع اداری ، تکمیل ساخت یادمان شهدای گمنام ، اصلاح شبکه آب شرب شهری درح، افزایش ضریب شبک های دیجیتال در بخش درح با 11 فرستنده ، احداث سد خاکی روستای لانو ، شروع فاز دوم محور درح به سربیشه و پیگیری ناحیه صنعتی در شهر درح از جمله مصوبات سفر استاندار به بخش درح بود.