سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

تاکید استاندار بر تامین زیرساختهای لازم برای اجرای طرح پزشک خانواده - نمایش محتوای خبر

 

 

تاکید استاندار بر تامین زیرساختهای لازم برای اجرای طرح پزشک خانواده

alt

استاندار در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان با اشاره به اجرای طرح پزشک خانواده روستایی از سال 84 در استان گفت:بمنظور ماندگاری پزشکان این طرح در روستاها باید زیرساختهای لازم فراهم شود.

قهرمان رشید با اشاره به ساخت 3 بیمارستان جدید در استان گفت:نیروی انسانی این 3 بیمارستان گزینش شده اند و به محض تامین منابع پرداخت حقوق آغاز بکار خواهند کرد.

وی همچنین از افزایش ضریب پرداخت حقوق پزشکان  در استان  به عنوان مصوبه و ایلاغ آن به مرکز خبر داد و گفت:این موضوع در حال پیگیری است.

کریمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند هم از آماده سازی 90 درصد زیرساخت های استان برای اجرای طرح پزشک خانواده شهری خبر داد و گفت: تاکنون در پنج مرکز در شمال شهر بیرجند ثبت نام از خانواده ها انجام شده است.

مهدی زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند هم از فعالیت 77 مرکز بهداشتی درمانی مجری طرح پزشک خانواده روستایی در استان خبر داد و گفت : عدم افزایش مطلوب سرانه و حقوق پزشکان در سال های اخیر، حجم کاری بالا و تفاوت درامد بخش خصوصی و عدم اشتغال و یا تمایل به خدمت در نقاط محروم از مهمترین مشکلات و موانع جذب پزشک در استان است.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی