سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

تاکید استاندار بر بسیج دستگاههای متولی برای پیشگیری از اعتیاد - نمایش محتوای خبر

 

 

تاکید استاندار بر بسیج دستگاههای متولی برای پیشگیری از اعتیاد

استاندار در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با تاکید بر ارائه راهکارهای موثر برای مبارزه با مواد مخدر گفت: باید شرایطی به وجود آورد تا آگاهی مردم نسبت به عواقب این پدیده خانمانسوز بیشتر شود و در این راه با مسولان همکاری بیشتری داشته باشند .

خدمتگزار افزود: برای مقابله با این پدیده و آگاهی بخشی به جامعه، باید اطلاعات کامل از مضرات مواد مخدر را به  نیروهای متصدی پیشگیری آموزش داد.

گلستانی فر رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هم گفت: باید سازمانهای مردم نهاد از حالت عمومی به تخصصی ساماندهی شوند و از ظرفیت آنان برای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر بیشتراستفاده شود.

سرهنگ پهلوانی نسب رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیز با اشاره به افزایش 16 درصدی کشفیات مواد مخدر از ابتدای امسال در استان گفت: در این مدت 27 تن و 307 کیلوگرم انواع ماده مخدر کشف و 94 باند متلاشی شد.

اکبری مطلق مدیر کل بهزیستی هم با بیان اینکه هم اکنون  9 هزار و 500 معتاد  در مراکز ترک اعتیاد در حال درمان هستند گفت:راه اندازی نمایشگاه دائمی پیشگیری از اعتیاد در بیرجند از برنامه های این اداره کل است که تامین مکان مناسب برای این نمایشگاه همکاری شهرداری را می طلبد.