جهش تولید | دوشنبه، ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

تامین لاستیک سنگین و رفع وابستگی اولویت وزارت صنعت، معدن و تجارت - نمایش محتوای خبر

 

 

تامین لاستیک سنگین و رفع وابستگی اولویت وزارت صنعت، معدن و تجارت

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی ، وزیر صنعت ، معدن و تجارت در ادامه سفر به استان عصر امروز از کارخانهتامین لاستیک سنگین و رفع وابستگی اولویت وزارت صنعت، معدن و تجارت کویرتایر بیرجند بازدید کرد.

آقای رحمانی در این بازدید با بیان اینکه در برخی از صنایع ظرفیت خوبی داریم که حتی محصولات آن به خارج از کشور صادر می شود ، گفت: در تامین لاستیک سنگین پارسال 70 درصد کشور وابسته بود که با اجرای 4 طرح در کشور برای رفع این وابستگی تلاش می کنیم.

مدیر عامل شرکت کویرتایر هم در بازدید وزیر صمت از  خط تولید و طرح توسعه این کارخانه بر ضرورت تسریع در اجرای آن تاکید کرد و گفت: در این طرح تایرهای تمام سیمی باری و اتوبوسی تولید خواهد شد که با اجرای طرح توسعه سالانه 10 هزار تن انواع تایرهای تمام سیمی باری و اتوبوسی به ظرفیت این کارخانه اضافه می شود.

زینلی با بیان اینکه در حال حاضر ظرفیت کویرتایر 27 هزار تن تولید انواع تایرهای سواری رادیال،  معادل چهار میلیون حلقه در سال است، افزود: با توجه به نیاز شدید کشور به تولید تایرهای تمام سیمی باری و اتوبوسی برای ناوگان حمل و نقل کشور، وزیر صنایع حمایت کامل دولت را از اجرای این طرح اعلام کردند که  امیدواریم در مهر سال آینده این طرح مهم ملی راه اندازی شود.

وی میزان سرمایه گذاری اجرای طرح توسعه این کارخانه را حدود 22 میلیون دلار اعلام کرد و گفت: تاکنون بخشی از ماشین آلات طرح توسعه کویرتایر خریداری و گشایش اعتبار شد.

هم اکنون در کارخانه کویرتایر برای هزار و 450 نفر بصورت مستقیم اشتغال ایجاد شده که با راه اندازی خط تولید تایرهای سیمی باری حدود 220 نفر دیگر بصورت مستقیم مشغول به کار خواهند شد.