رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

تاثیر کاهش وزن در رفع خرخر شبانه - نمایش محتوای خبر

 

 

تاثیر کاهش وزن در رفع خرخر شبانه

با کاهش وزن از شر خُروپُف راحت شوید .

خُروپُف کردن از موارد اختلالات خواب است که با راه‌هایی ساده مثل کاهش وزن می‌توان آن را درمان کرد.

دکتر ابراهیم رزم پا متخصص گوش و حلق و بینی گفت: مردان 50 درصد بیشتر از زنان دچار خُروپُف می‌شوند و کاهش وزن، به پهلو خوابیدن، تغییر نحوه خوابیدن و . . . در کاهش خُروپُف موثر است

وی افزود: بی‌خوابی یک مشکل رایج است و ریشه‌یابی بروز اختلال خوب ضرورت دارد اما متاسفانه در اکثر اوقات درمان‌های مناسبی برای آن به کار گرفته نمی‌شود.

دکتر رزم پا بیان کرد: با مشخص شدن زمینه بی‌خوابی و درمان آن نظیر رژیم غذایی و سبک زندگی می‌توان در بسیاری موارد اختلال خواب را بر طرف کرد.

این متخصص گوش و حلق و بینی درباره خُروپُف و علل ایجاد آن اظهار داشت: در برخی مواقع خُروپُف کردن می‌تواند علامت یک بیماری خطرناک باشد که از جمله آن‌‌ها می‌توان به آپنه یا قطع تنفس انسدادی هنگام خواب اشاره کرد . در این بیماری فرد از چند ثانیه تا دو دقیقه دچار قطع تنفس می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: کاهش وزن، عدم مصرف الکل و غذاهای چرب و داروهای آرام‌بخش می‌تواند در کمتر کردن خُر و پُف عملکرد موثری داشته باشد و در نهایت آخرین راه برای برخی بیماران عمل جراحی است برخی افراد در جامعه دارای گردن چاق و کوتاه هستند که بیشتر در معرض خرخر کردن می‌باشند که برای جلوگیری از این مشکل نیز باید کاهش وزن مورد توجه قرار بگیرد

منبع : وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران