رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

تاثیر روغن نارگیل در محافظت از پوست - نمایش محتوای خبر

 

 

تاثیر روغن نارگیل در محافظت از پوست

روغن نارگیل به عنوان یک لوسیون طبیعی از ساخت رادیکال‌های آزاد مخرب جلوگیری می‌کند.

محمدعلی نیلفروش زاده، متخصص پوست و مو ، گفت: روغن کنجد که حاوی آنتی اکسیدان است به دلیل دارا بودن ویتامین E لطافت و رطوبت پوست را بهبود می‌بخشد.

وی افزود: خواص آنتی اکسیدان فوق العاده روغن کنجد به دلیل وجود 2 ماده شیمیایی سی سامل و سیسامین است این آنتی اکسیدان‌ها با رادیکال‌های آزاد به سلول‌ها آسیب می‌رساند وبدین وسیله با روند پیری پوست مقابله می‌کند البته بیان این مسئله به معنای استفاده زیاد از روغن کنجد نیست به دلیل آنکه تمام روغن‌ها، کالری یکسانی دارند.

این متخصص پوست و مو با اشاره به استفاده از روغن زیتون برای شادابی و طراوت پوست اظهار داشت: روغن زیتون به دلیل دارا بودن پلی فنول‌ها از آسیب‌های پوستی که ممکن است در مواجهه با نور خورشید به وجود بیاید، جلوگیری می‌کند همچنین روغن نارگیل به عنوان یک لوسیون طبیعی از ساخت رادیکال‌های آزاد مخرب جلوگیری می‌کند .

نیلفروش زاده ادامه داد: روغن هویج نیز با حفظ رطوبت پوست و کمک به بازسازی سلولی، اثر ضد چروکی خود را برای پوست انجام می‌دهد، همچنین روغن کنجد اثر ضد باکتری و خاصیت ضد التهابی برای پوست دارد و از این طریق به کوچک کردن منافذ آن کمک می‌کند.

وی تصریح کرد: روغن اسطوخودوس به آرامش بدن و مقابله آن با استرس کمک می‌کند همچنین این روغن در تجدید سلولی پوست و جلوگیری از بروز لکه‌های آفتابی موثر واقع می‌شود.

منبع : وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران