رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

تاثیر روحیه بالا بر ترمیم زودتر استخوان شکسته - نمایش محتوای خبر

 

 

تاثیر روحیه بالا بر ترمیم زودتر استخوان شکسته

بالا بودن روحیه موجب ترمیم سریع استخوان شکسته می‌شود.

حفظ روحیه در دوران نقاهت سبب ترمیم زودتر استخوان شکسته می‌شود.

محمدرضا فاخری متخصص ارتوپد با اشاره به راه‌های ترمیم استخوان‌های بدن اظهار داشت: اکثر افراد در طول زندگی حداقل یکبار دچار شکستگی استخوان شده و برای برطرف شدن این نقص زمان زیادی را صرف کرده‌اند و گهگاهی بعضی افراد در طول درمان از حوصله آنها فراتر می‌رود. اما به طور کلی، افرادی که دخانیات مصرف می‌کنند به دلیل نامعلومی تأثیری مستقیم در دیرجوش خوردن استخوان‌های شکسته و تقویت آنها دارد.

وی بیان کرد: مصرف دخانیات گردش خون را در استخوان‌های شکسته کم کرده و راه رسیدن به موادمعدنی و سلول‌های ترمیمی قطع شده و دخانیات سبب بروز عارضه نوتیون استخوان خواهد شد.

این متخصص ارتوپد با بیان این که نوشیدنی‌های کافئین دار استخوان را دیرجوش می‌دهد، افزود: از طریق مصرف مواد معدنی مختلف نیاز بدن به کلسیم را کم کرده زیرا این املاح ماده اصلی و سازنده استخوان‌های بدن است. که علاوه بر لبنیات در گوجه فرنگی، کلم بروکلی، کاهو، پیاز و بادام به مقدار زیاد یافت می‌شود.

فاخری ابراز داشت: برای ترمیم سریع استخوان‌ها باید از حرکت دادن بی‌مورد آنها جلوگیری کرد و به توصیه پزشکان متخصص گوش دهید تا استخوان بر طبق زمان درمانش و با تقویت مفاصل اطراف آن التیام یابد.

وی در پایان گفت: تحقیقات نشان می‌دهد که در دوران نقاهت با حفظ روحیه و نشاط خود، استخوان‌ها زودتر ترمیم می‌یابد و خود بیمار زودتر به روند عادی زندگی خود باز می‌گردد.

منبع : وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران