جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

بیرجند میزبان چهارمین دوره از مسابقات تک پرس «جام فجر» شرق کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

بیرجند میزبان چهارمین دوره از مسابقات تک پرس «جام فجر» شرق کشور

بیرجند میزبان چهارمین دوره از مسابقات تک پرس «جام فجر» شرق کشور می باشد .

رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام خراسان جنوبی گفت: چهارمین دوره از مسابقات تک پرس جام فجر شرق کشور 22 اسفندماه جاری در بیرجند برگزار می شود .

محمد پرست به حضور ورزشکاران استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان ، خراسان رضوی و شمالی در این مسابقات اشاره کرد و افزود : مسابقات تک پرس سینه در رده‌های سنی نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان در وزن‌های( 53، 59، 66، 74، 83، 93، 105، 120 کیلوگرم) برای کسب مقام قهرمانی با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام خراسان جنوبی با بیان اینکه استان از ظرفیت و استعدادهای بالقوه بسیار خوبی برخوردار است، تصریح کرد: پوریا محمدپرست، علی کهنسال و حسین جعفری در مسابقات 2014 آسیایی فیلیپین به نمایندگی از کشورمان موفق به کسب مدال‌های رنگارنگ طلا و برنز پرس سینه و پاورلیفتینگ شدند و محمد رضا دستجردی و محسن مجیدی‌فر نیز در این رشته از قهرمان ملی‌پوش و مدال‌آوران مسابقات آسیایی ژاپن می‌باشند.

محمد پرست با اشاره به فعالیت حدود 30 باشگاه بدنسازی و سازماندهی هزار ورزشکار در خراسان جنوبی گفت: این تعداد باشگاه به تناسب جمعیت چهار صد هزاری استان و وجود 11 شهرستان مناسب نیست که باید با مشارکت بخش خصوصی و حمایت اداره کل ورزش و جوانان برای تاسیس باشگاه‌های بدنسازی تدابیری اندیشیده شود.

وی به برگزاری مسابقات قهرمانی قوی‌ترین مردان ایران انتخابی تیم ملی اعزامی به مسابقات جهانی اسپانیا در بهمن‌ماه امسال به میزبانی طبس خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود: در این مسابقات که با آیتم‌های بین‌المللی طراحی شده بود حدود 70 ورزشکار از قهرمانان به نام جهانی و ملی‌پوشان برجسته کشورمان حضور داشتند و داوری این مارتن بی‌بدیل را نیز برترین‌های جهانی و آسیایی برعهده داشتند.

رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام خراسان جنوبی ادامه داد: آذرماه امسال نخستین همایش فیزیک مدلینگ بدن در سطح کشور با حضور 150 مربی و ورزشکار در خراسان جنوبی برگزار شد و دی‌ماه 93 نیز در نخستین دوره مسابقات قهرمانی این رشته جدید بیش از 100 ورزشکار با یکدیگر به رقابت پرداختند و مدال‌آوران به عنوان نخستین‌های این رشته تجلیل و معرفی شدند.

محمد پرست از خراسان جنوبی به عنوان قطب رشته مچ‌اندازی یاد می‌شود و فدراسیون بدنسازی در سال 94 برای فعال کردن این رشته در بخش بانوان برنامه‌های راهبردی در سطح استان‌ها دارد.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی