رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

بیرجند آماده تکمیل چرخه چرم مصنوعی شرق کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

بیرجند آماده تکمیل چرخه چرم مصنوعی شرق کشور

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، رئیس منطقه ویژه اقتصادی بیرجند گفت: این واحد صنعتی با زیربنای 4 بیرجند آماده تکمیل چرخه چرم مصنوعی شرق کشورهزار و 500مترمربع در زمینی به مساحت 18هزار مترمربع در این منطقه ساخته شد و به زودی به بهره برداری می رسد.
صفدری زاده ظرفیت تولید کارخانه چرم سازی را سالانه 3 هزار تن در یک شیفت اعلام کرد و افزود: بخش اعظمی از مواد اولیه این کارخانه از جمله کربنات کلسیم از معادن استان تامین می شود.
وی گفت: با راه اندازی این واحد صنعتی برای 30 نفر در یک شیفت شغل مستقیم و برای 50نفر شغل غیرمستقیم ایجاد می شود.
رئیس منطقه ویژه اقتصادی بیرجند سرمایه گذاری انجام شده برای کاخانه چرم مصنوعی بیرجند را 15 میلیارد و 430 میلیون تومان اعلام کرد.
صفدری زاده با بیان اینکه تولیدات این کارخانه هم قابلیت صادرات و هم قابلیت تبدیل شدن به محصول دیگر را دارد افزود: درخواست های سرمایه گذاری برای تولید کیف و کفش در کنار این کارخانه از استان های اصفهان و شیراز داشتیم که با راه اندازی این واحدها در آینده شاهد تکمیل خوشه صنعتی چرم مصنوعی در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند باشیم.
وی گفت: منطقه ویژه اقتصادی بیرجند با داشتن مزیت هایی از جمله معافیت های مالیاتی و گمرکی زمینه سودآوری بیشتری را برای واحدهای اقتصادی مستقر در این منطقه ایجاد می کند.