سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

بیانات رهبر معظم انقلاب درباره وداع با ماه رمضان - نمایش محتوای رمضان

 

 

بیانات رهبر معظم انقلاب درباره وداع با ماه رمضان

Loading the player...

 

سرخی غروب رمضان نزدیک می‌شود. کم‌کم موعد خواندن دعای چهل ‌و‌ پنجم صحیفه‌ سجادیه فرا می‌رسد و بهترین و شریفترین روزها و ساعات سال با حلول هلال ماه نو به پایان خواهد رسید.

بخش‌هایی از بیانات قدیمی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در روز ۲۹ رمضان در نهاد ریاست جمهوری (7 خرداد سال 1366) درباره دعای وداع امام سجاد علیه‌السلام با ماه رمضان منتشر می گردد که بدین شرح است:

«السلام علیک یا شهرالله الاکبر» بدرود ای بزرگترین ماه خدا، و ای جشن اولیاء خدا.

«السلام علیک یا اکرم مصحوب من الاوقات». بدرود ای شریفترین و عزیزترین مصاحب، از وقتها و زمانها. و ای بهترین ماه از لحاظ روزها و ساعتها.

«السّلام علیک من شهرٍ قربت فیه آلامال» بدرود ای ماهی که آرزوها در آن به ما نزدیک شد یعنی ما با تلاش خودمان، تلاش مضاعفان به آمال و آرزوهای حقیقی و انسانی خودمان نزدیک شدیم و به همین ترتیب با این جملات و کلمات این ماه مبارک را بدرود می‌گوید.

امام سجاد و از لیلةالقدر و از دعا و از قرآن و از مغفرت در این ماه به گرمی و مشتاقانه حرف می‌زند و بعد از خدای متعال درخواست می‌کند؛ که خدایا آنچه را که در این ماه به ما رسیده این را برای ما نگه دار و آنچه را که از این ماه ما به ‌دست نیاوردیم این محرومیت ما را به عنوان یک نقص، به عنوان یک ضعف، مورد ترحم خودت قرار بده و برای ما جبران کن. و بعد هم آرزو می‌کند امام سجاد که یکبار دیگر این ماه برگردد.

منبع: سایت دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای.