رونق تولید ملی | جمعه، ۳ خرداد ۱۳۹۸

به سوی خدا - نمایش محتوای صدا

 

 

به سوی خدا

 

تهیه کنند گی   به سوی خدا را « معصومه اسماعیل زاده وتکتم اعتبار   » بر عهده دارند و افراد ذیل نیز در تولید این برنامه او را همراهی می کنند:

گوینده : محمدرضا زمانی پور ،سیده سارا موسوی والهام خزائلی 

نویسنده :  فاطمه حسینی

گزارشگر : سیدمهدی ابراهیمی

شب های قدر اوج معنویت ماه مبارک رمضان است . در این شب ها پس از گذشتن نیمی از ایام روزه و لیالی ماه مهمانی خدا ، بنده از قابلیت ها و شایستگی های مطلوبی برخوردار شده و در خلوت پر راز و رمز شب ، از هر چه زمینی است می برد و با آسمان پیوند می خورد . قدر میعاد انسان با خداست ، شب رنگ باختن جسم و حکومت روح است ، شب حقارت ماده و عظمت معناست ، شب تجلی معنویت دین و آسمانی شدن زمین است ، شب همگامی سراسر وجود مومن با ژرفای فطرت الهی است .

با عنایت به اهمیت و فضیلت لیالی قدر و ضرورت بهره گیری از فرصت های این شب ها ، شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ( خاوران ) ویژه برنامه به سوی خدا را پیش بینی کرده که مدت زمان آن 4 ساعت و 10 دقیقه است و به تعداد 3 برنامه در روزهای 13، 15و 17خردادماه که مصادف است با شب های 19 ، 21 و 23 ماه مبارک رمضان پخش می گردد .

این ویژه برنامه به پخش مراسم شب های قدر ماه مبارک رمضان از محل اماکن مذهبی بیرجند (مصلای المهدی (عج)، حسینیه جماران بیرجند و ...) اختصاص دارد. و بخش های مختلف آن بدین شرح است:

- آرم برنامه: با بهره­گیری از موسیقی مذهبی تولید می شود.

-گفتار گوینده: برنامه دارای یک نفر گوینده مجری است که مبتنی بر متن برنامه و بداهه گویی در فضای معنوی با محوریت شب قدر و ارج نهادن به این شب و احیای آن و ... صحبت می کند.شبکه استانی صدای خراسان جنوبی,خاوران,شبکه خاوران,برنامه رادیویی

-گزارش: گزارشگر برنامه با حضور در جمع مردم به انعکاس مراسم شب قدر از مساجد مختلف استان می­پردازد.

-ارتباط با گزارشگران شهرستانها: به منظور اطلاع رسانی از مراسم شب های قدر در شهرستان های مختلف استان، در این بخش با برخی از گزارشگران شهرستانها به ویژه شهرستان طبس ارتباط تلفنی برقرار می گردد.

-ارتباط با کارشناس مذهبی: در این آیتم یک نفر کارشناس مذهبی به موضوع فضایل شب های قدر و مراسم مذهبی ویژه این شب ها می پردازد. این آیتم به صورت ضبطی خواهد بود.

-ارتباط با مدیرکل تبلیغات اسلامی: به منظور اطلاع رسانی از مراسم استانی ویژه این ایام، با مدیرکل محترم سازمان تبلیغات اسلامی ارتباط تلفنی برقرار خواهد شد.

-ارتباط با شهرهای مذهبی : با گزارشگران شهرهای مذهبی مانند مشهد، قم و شیراز ارتباط تلفنی برقرار می­گردد و از حال و هوای این اماکن مذهبی در این ایام اطلاع رسانی می­شود.

-مداحی، آواهای مذهبی و نوحه  خوانی: به منظور ایجاد فضای معنوی در فواصل برنامه پخش می­شود.

- قرائت دعای جوشن کبیر و مراسم قرآن بر سر نهادن: قرائت دعای جوشن کبیر و مراسم قرآن بر سر نهادن به صورت زنده از محل مراسم پخش خواهد شد .

-آنونس شب قدر

-کلام بزرگان در خصوص فضیلت شب قدر

مدت زمان برنامه به سوی خدا 250 دقیقه است و درشبهای قدر(13، 15و 17خردادماه ) تولید و پخش خواهد شد. شما مخاطب عزیز می توانید در ساعت 21:00شنونده  این برنامه باشید.

 

 

سال تولید: 1397