جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

به سوی خدا - نمایش محتوای صدا

 

 

به سوی خدا

تهیه کنندگی ویژه برنامه «به سوی خدا» را «تکتم اعتبار» بر عهده دارد و سایر عوامل تولید نیز عبارتند از :

نویسنده: فاطمه حسینی فر

مجری: الهام خزائلی، محمدرضا زمانی پور

گزارشگر: مسعود خسروی

صدابردار: نبی الله نبی پور

در طول سال، ساعات، روزها، شب ها و ماه ها و اساساً زمان های متفاوتی وجود دارد. اما در میان همگی این زمانها، بعضی به واسطه عنایت و توجه خداوند و اثراتی که بر این زمانها مقرر شده یا اتفاقاتی که در آنها روی داده یا می‌دهد، دارای اهمیت، شرافت و عظمت ویژه‌ای هستند. یکی از این زمانها شب قدر است. در آیین اسلام، این شب با ارزش‌ترین و برترین شب در طول سال است.

با توجه به اهمیت احیای شب قدر در فرهنگ اسلامی، ضرورت شناخت فضایل و برکات این شب و لزوم بهره برداری هر چه بیشتر از این فرصت معنوی، شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ویژه برنامه ای با عنوان «به سوی خدا» را تدارک دیده است.

این ویژه برنامه به پخش زنده مراسم شب های قدر ماه مبارک رمضان از محل یکی از اماکن مذهبی بیرجند اختصاص دارد.

مدت زمان برنامه 250 دقیقه است و گوینده در فضایی معنوی به بیان فضایل شب قدر و ارج نهادن به این شب و احیای آن و ... می پردازد.

گزارشگر برنامه با حضور در جمع مردم به انعکاس مراسم شب قدر از مساجد مختلف استان می پردازد. به منظور اطلاع رسانی از مراسم شب های قدر در شهرستان های مختلف استان، با برخی از گزارشگران شهرستانها ارتباط تلفنی برقرار می گردد. با گزارشگران شهرهای مذهبی مانند مشهد، قم و شیراز ارتباط تلفنی برقرار می گردد و از حال و هوای این اماکن مذهبی در این ایام اطلاع رسانی می­شود.

یک کارشناس مذهبی به موضوع فضایل شب های قدر و مراسم مذهبی ویژه این شب ها می پردازد. در فواصل برنامه با ائمه جمعه محترم شهرستان ها ارتباط تلفنی برقرار شده و ایشان درخصوص "فضائل شب های قدر" صحبت می کنند.

به منظور اطلاع رسانی از مراسم استانی ویژه این ایام، با مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ارتباط تلفنی برقرار خواهد شد. همچنین با معاون فرهنگی آستان مقدس امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) شهرستان طبس ارتباط تلفنی برقرار می شود و از مراسم این مکان مذهبی اطلاع رسانی خواهد شد.

پخش سخنرانی، قرائت دعای جوشن کبیر و مراسم قرآن بر سر نهادن به صورت زنده از محل مراسم، از بخش های اصلی این ویژه برنامه خواهد بود.

به منظور ایجاد فضای معنوی در فواصل برنامه از مداحی، آواهای مذهبی و نوحه خوانی استفاده می­شود.

 ویژه برنامه «به سوی خدا» در ساعت 21:00 شب های نوزدهم، بیست و یکم و بیست و سوم ماه مبارک رمضان (23، 25 و 27 خرداد) از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) پخش خواهد شد.

سال تولید: 1396