جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

به سوی خدا - نمایش محتوای صدا

 

 

به سوی خدا

Loading the player...
به سوی خدا

همچنان ‏كه درك شب قدر، كاری مشكل است؛ بیان جایگاه و «قدر» شب قدر عملی است دشوار كه تنها راه ‏یافتگان به آن شب عزیز می‏ توانند واقعیت و حقیقت آن را بیان دارند؛ چرا كه خداوند حکیم در قرآن کریم در وصف شب قدر خطاب به پیامبر اکرم (ص) فرمودند: «و تو چه دانی شب قدر چیست؟».

با توجه به اهمیت احیای شب قدر در فرهنگ اسلامی، ضرورت شناخت فضایل و برکات این شب و لزوم بهره برداری هر چه بیشتر از این فرصت معنوی، شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ویژه برنامه ای با عنوان «به سوی خدا» را تدارک دیده است.

گوینده برنامه در فضایی معنوی به بیان فضایل شب قدر و ضرورت استفاده از فرصت این شب می پردازد. مراسم شب قدر از جمله سخنرانی، مناجات خوانی، قرائت دعای جوشن کبیر و مراسم قرآن بر سر نهادن به صورت زنده از محل یکی از اماکن مذهبی بیرجند پخش خواهد شد.

از ظرفیت کارشناسان مذهبی در تبیین فضایل و برکات شب­های قدر استفاده خواهد شد.

گزارشگر برنامه با حضور در جمع مردم به انعکاس مراسم شب قدر از مساجد مختلف سطح شهر بیرجند می پردازد . با گزارشگران شهرستان­های استان ارتباط تلفنی برقرار می شود تا از مراسم شب قدر در این شهرها اطلاع رسانی ­گردد.

در فواصل برنامه نیز از نوحه خوانی و مناجات خوانی استفاده خواهد شد.

ویژه برنامه «به سوی خدا» به مدت 4 ساعت و 10 دقیقه در ساعت 21:00 روزهای 4، 6 و 8 تیر ماه از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) پخش خواهد شد .

تاریخ تولید: 1395

تهیه کنندگی برنامه را " معصومه اسماعیل زاده و تکتم اعتبار" بر عهده دارند و سایر عوامل تولید نیز عبارتند از :

نویسنده: فاطمه حسینی فر

مجری: الهام نیک بین، صادق غفرانی

گزارشگر: سید مهدی ابراهیمی

صدابردار: محسن خجسته