جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

به سوی خدا - نمایش محتوای صدا

 

 

به سوی خدا

Loading the player...
به سوی خدا

شب قدر از شب‌های مقدس و متبرک اسلامی است. خداوند در قرآن مجید از آن به بزرگی یاد کرده و سوره‌ای نیز به نام « سوره قدر » نازل فرموده است . شب قدر ، شب نزول قرآن، شب فرود آمدن ملائکه و روح است . عبادت در این شب  برتر از عبادت هزار ماه است و در این شب، مقدرات یک سال انسان‌ها و روزی‌ها، عمرها و امور دیگر مشخص می‌شود.   

با توجه به اهمیت احیای شب قدر در فرهنگ اسلامی ، ضرورت شناخت فضایل و برکات این شب و لزوم بهره برداری هر چه بیشتر از این فرصت معنوی ، شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ویژه برنامه ای با عنوان « به سوی خدا » را تدارک دیده است .

گوینده برنامه در فضایی معنوی به بیان فضایل شب قدر و ضرورت استفاده از فرصت این شب می پردازد . مراسم شب قدر از جمله سخنرانی ، مناجات خوانی ، قرائت دعای جوشن کبیر و مراسم قرآن بر سر نهادن به صورت زنده پخش می­گردد که در هر یک از سه شب 19 ، 21 و 23 ماه مبارک رمضان از محل یکی از اماکن حسینیه جماران شهرستان بیرجند ، مصلای المهدی (عج) شهرستان بیرجند و حرم مطهر امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) شهرستان طبس پخش خواهد شد .

از ظرفیت ائمه جمعه شهرستانها و کارشناسان مذهبی استان در تبیین فضایل و برکات شب­های قدر صحبت خواهد شد . گزارشگر برنامه با حضور در جمع مردم به انعکاس مراسم شب قدر از مساجد مختلف سطح شهر بیرجند می پردازد . با گزارشگران شهرستان­های استان ارتباط تلفنی برقرار می شود تا از مراسم شب قدر در این شهرها اطلاع رسانی ­گردد . در فواصل برنامه نیز از نوحه خوانی و مناجات خوانی استفاده خواهد شد .

ویژه برنامه « به سوی خدا » به مدت 4 ساعت و 30 دقیقه ، از ساعت 21:00 الی 1:30 بامداد 14 ، 16 و 18 تیر ماه از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ( خاوران ) پخش خواهد شد .

تاریخ تولید: 1394

تهیه کننده برنامه " مسعود خسروی" است و سایر عوامل تولید نیز عبارتند از :

گوینده : بهنام عباسیان

گزارشگر : احمد حسینی مقدم ، محمد حسین برهانی

نویسنده : فاطمه حسینی فر