جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

به بار نشستن 216 هکتار از اراضی کشاورزی موقوفه استان - نمایش محتوای خبر

 

 

به بار نشستن 216 هکتار از اراضی کشاورزی موقوفه استان

216 هکتار از اراضی کشاورزی موقوفه در خراسان جنوبی امسال به بار نشست.

مسئول واحد اجرایی بنیاد توسعه و عمران موقوفات اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت:این اداره کل از ابتدای امسال در راستای تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب  مبنی بر تحقق حماسه اقتصادی، طرح های متنوع کشاورزی را برای بهره وری بیشتر از اراضی وقفی استان اجرا کرد.

آقای قهرمانی برداشت زیره سبز در20هکتار، برداشت خربزه در 10هکتار و برداشت 3 و نیم کیلوگرم زعفران خشک از اراضی موقوفه محمدابراهیم و اسماعیل در روستای شوکت آباد بیرجند، برداشت جو در 9 هکتار و چغندر قند در 13 هکتار از  اراضی موقوفه رفیع خان واقع در علی آباد طبس مسینا در شهرستان درمیان را از جمله این طرحها اعلام کرد.

وی گفت: کاشت 30 هکتار چغندرقند، برداشت 40 هکتار گندم و 20 هکتار جو  در اراضی موقوفه رفیع خان واقع در محمد آباد طبس مسینا ،کاشت 20 هکتار چغندرقند، برداشت 20 هکتار گندم و 20 هکتار جو  در اراضی موقوفه رفیع خان واقع در علی آباد طبس مسینا نیز از ابتدای امسال انجام شده است.

مسئول واحد اجرایی بنیاد توسعه و عمران موقوفات اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبیهمچنین از برداشت 7 هکتار گندم و 7 هکتار جو در موقوفه عبد العلی خان روستای علی آباد ماژان شهرستان خوسف اشاره کرد و افزود: در این اراضی 4 هکتار پنبه هم کاشت شده است.