جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

بهنام تشکر - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

بهنام تشکر

 

«بهنام تشکر» متولد سال ۱۳۵۵ در روستای کله سر از توابع شهرستان نمین در استان اردبیل است که از همان دوران کودکی به خاطر شغل پدر به بندر انزلی مهاجرت کردند.

وی دارای لیسانس اقتصاد بازرگانی از دانشگاه فیروزکوه است. متاهل بوده و حرفه اصلی اش تئاتر است. از سال 1375 کار در تئاتر را آغاز کرده و چند سال در مازندران فعالیت کرده و پس از آن به تئاتر شهر تهران آمده و فعالیت خود را در آنجا ادامه داده است.

تشکر همچنین کار دوبله را به مدت ۲ سال در سال های 1383 و 1384 انجام داده و از سال 1387 نیز گویندگی در رادیو را آغاز کرده است.

 نصرتِ سریال دودکش است، همان نصرتی که فیروز (هومن برق نورد) مرتب با او کل کل داشت. خیلی از مخاطبان سریال «ساختمان پزشکان» و حتی عوامل سینما و تلویزیون، فکر می کنند بهنام تشکر بازیگر شخصیت دکتر نیما افشار در این مجموعه یک شبه ره صد ساله را پیموده و به نقش یک سریالی هرشبی دست پیدا کرده است، در حالی که اینگونه نیست.

 او پس از مدتها کار تئاتر، تجربه نمایش های صحنه ای مختلف، چند فیلم سینمایی («زیرآب» و ...) تله فیلم «حبیب»، سریال «مختارنامه» و تله تئاتر («خدای کشتار»، «دیوانگان متفکر» و ...) سرانجام در «ساختمان پزشکان» و «دودکش» مزد سالها تلاش خود را گرفته است. به گفته ی خودش؛ تلویزیون دغدغه‌اش است، چون همه چیز آن با تئاتر قابل مقایسه نیست، نه تماشاگر و نه پولش. حجمی که تلویزیون دارد سینما ندارد.

به طور مختصر فعالیت ها و آثار بهنام تشکر در زمینه فیلم و مجموعه تلویزیونی عبارتند از: مروارید سرخ به کارگردانی مسعود رسام، ۱۳۸۴ - عصای پیری به کارگردانی شاپور قریب، ۱۳۸۴ - مختارنامه به کارگردانی داوود میرباقری،۱۳۸۴ - مثل همیشه به کارگردانی وحید حسینی،۱۳۸۴ - اتو استاپ به کارگردانی ناصر صفاریان،۱۳۸۲ - تا صبح به کارگردانی مجید جوانمرد، ۱۳۸۵ - ساختمان پزشکان به کارگردانی سروش صحت، ۱۳۹۰ - سریال دودکش به کارگردانی محمدحسین لطیفی، 1392 - ساخت ایران به کارگردانی محمدحسین لطیفی.