جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۲ تیر ۱۳۹۹

بهره مندی 9 هزار و 811 کارگر ساختمانی از بیمه - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره مندی 9 هزار و 811 کارگر ساختمانی از بیمه

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی،  معاون امور بیمه ای اداره کل تأمین اجتماعی استان گفت:  آمار کارگران بیمه شدن 9 هزار و 811 نفر کارگر ساختمانی درخراسان جنوبیساختمانی بیمه شده در استان تا پایان اسفند پارسال به  9 هزار و 112 نفر رسید که نسبت به سال 96 حدود یک و نیم درصد افزایش یافت.

در سال 96، 8 هزار و 963 کارگر ساختمانی در خراسان جنوبی بیمه بودند.

علی اکبری افزود: کارگران ساختمانی که دارای شرایط هستند می توانند برای  بهره مندی از این نوع پوشش بیمه ای به شعب استان مراجعه و نام نویسی کنند.
علی اکبری با بیان اینکه طرح بیمه کارگران ساختمانی از تیر ماه سال 89 در کشور اجرایی شد، افزود: با توجه به قانون ، افرادی واجد شرایط استفاده از این بیمه هستندکه ضمن داشتن کارت مهارت معتبر از سوی سازمان فنی وحرفه ای ، بطور مستقیم در مشاغل صنعت ساختمان اشتغال داشته باشند و مشمول مقررات خاص از نظر بیمه و بازنشستگی نباشند.
وی گفت: در این طرح 7 درصد حق بیمه کارگران ساختمانی توسط شخص بیمه شده  و 20 درصد باقیمانده از محل صدور پروانه های ساختمانی تأمین و پرداخت می شود.

معاون امور بیمه ای اداره کل تامین اجتماعی استان افزود: کارگران زیر پوشش این نوع بیمه از دفترچه خدمات درمانی، بازنشستگی، ازکارافتادگی و سایر مزایای مندرج در قانون تأمین اجتماعی بهره مند می شوند.