رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

بهره مندی 76درصد روستائیان کشور از آب آشامیدنی سالم - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره مندی 76درصد روستائیان کشور از آب آشامیدنی سالم

76 و 7 دهم درصد جمعیت روستائی کشور از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره مندند.

مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در دیدار با استاندارخراسان جنوبی گفت: هم اکنون 6 هزار و 400 روستای کشور با تانکر آبرسانی می شوند که با تخصیص اعتبارات جدید در لایحه بودجه 93 میزان بهره مندی روستائیان از مجتمع های آبرسانی افزایش خواهد یافت.

آقای جانباز افزود: 511 شهر در کشور نیز در آستانه تنش آبی قرار دارند به طوری که میزان تولید آب و مصرف آن تقزیبا به هم نزدیک شده است.

وی همچنین در خصوص آبرسانی به خراسان جنوبی گفت: مطالعات تامین آب خراسان جنوبی از دریای عمان ، استفاده از آبهای غیرمتعارف  و انتقال آب از سایر منابع همچون دریای خزر و تاجیکستان انجام شده است.

مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، تصفیه خانه بیرجند را یکی از مدرنترین تصفیه خانه های کشور دانست و گفت: این تصفیه خانه علاوه بر تصفیه فیزیکی آب، تصفیه شیمیایی را هم انجام می دهد و آب بسیار با کیفیت را در اختیار مردم قرار خواهد داد.

بسکابادی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی نیز با بیان اینکه هم اکنون  363 روستا در استان با تانکر آبرسانی می شوند.گفت: برای تکمیل 44 مجتمع آبرسانی در استان به 103 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.