سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

بهره مندی 700 کارگر ساختمانی در خراسان جنوبی از مزایای بیمه - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره مندی 700 کارگر ساختمانی در خراسان جنوبی از مزایای بیمه

alt

نام نویسی متقاضیان بیمه کارگران ساختمانی در خراسان جنوبی آغاز شده که در این راستا در نیمه نخست امسال 700 سهمیه به خراسان جنوبی اختصاص یافته است.

محمودی مدیر کل تامین اجتماعی خراسان جنوبی گفت: کارگرانی که دارای کارت مهارت بوده و آموزش‌های لازم را از سوی اداره‌ کل آموزش فنی و حرفه ‌ای فراگرفته ‌اند با تأیید اشتغال آنان از خدمات تأمین‌ اجتماعی از جمله دفترچه خدمات درمانی، بازنشستگی، ازکارافتادگی و سایر مزایای مندرج در قانون تأمین ‌اجتماعی بهره مند می شوند.

وی به نحوه معرفی و ثبت‌ نام کارگران ساختمانی دارای کارت مهارت فنی اشاره کرد و افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ ای کشور در اجرای طرح آموزش کارگران صنعت ساختمان و قانون یاد شده نسبت به آموزش کارگران ساختمانی از نیمه دوم سال 1387 به بعد اقدام و در این خصوص کارت مهارت فنی را باتوجه به مشاغل مربوطه صادر کردو افرادی که دارای کارت مهارت فنی بوده و مشاغل آنان منطبق با مشاغل صنعت ساختمان است، می‌ توانندبرای تعیین وضعیت بیمه ‌ای به شعبه تأمین ‌اجتماعی محل سکونت خود مراجعه کنندو در این مرحله افرادی که در فاصله زمانی مهر ماه سال 88 تا اسفند ماه 91 کارت مهارتی آنها صادر شده می توانند برای ثبت نام اقدام کنند.

با توجه به تعداد زیاد متقاضیان و پائین بودن سهمیه ها برای بیمه کارگرانی که تاریخ صدور کارت آنها زودتر بوده در اولویت ثبت نام قرار دارند.

 سهم کارگران درپرداخت حق بیمه هفت درصد است و 23 درصد مابقی را دولت پرداخت می کند که سهم کارگران در نیمه نخست سال 35 هزار و 235 تومان و در نیمه دوم سال 34 هزار و 98 تومان است.

وی بیان داشت: تاکنون 4هزار و 795 کارگر ساختمانی از مزایای بیمه بهره مند شده اند.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی